facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-12-07
 

Rowerem do Gruzji (8 grudnia, Kraków)

Turystyczne Koło Naukowe Wagabunda zaprasza na spotkanie z Kubą Sochackim, który opowie o miesięcznej wyprawie rowerowej do Gruzji.
W ciągu ostatnich dwóch lat sporo można było o Gruzji usłyszeć. Niestety ten niewielki, położony u stóp Kaukazu kraj pojawiał się w mediach głównie z powodu wojny z Rosją. Szkoda, bo Gruzja ma wiele do zaoferowania: piękne góry, wszechobecną zieleń, jeszcze bardziej wszechobecne krowy, a także życzliwych i otwartych ludzi, którzy zawsze mają pod ręką domowej roboty wino.

Do Gruzji wybraliśmy się rowerami. W ciągu 30 dni przejechaliśmy 2500 km odwiedzając po drodze Ukrainę, Rumunię, Mołdawię, Naddniestrze, Rosję i Turcję. Odnaleźliśmy słynną czarną wołgę, zobaczyliśmy jak mieszkał za młodu Stalin, ale przede wszystkim poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi.

Postaram się przybliżyć podróżowanie z perspektywy rowerowego siodełka. Opowiem, dlaczego Mołdawia jest krajem przyjaznym rowerzystom i czym różni się włoska policja od tej z Republiki Naddniestrza.

Spotkanie odbędzie się o godz. 19 we wtorek 8.12.2009 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Kuba Sochacki – student Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, członek TKN Wagabunda. Swoją przygodę z wyprawami rowerowymi rozpoczął w 2006 roku wyjazdem w Alpy. Potem była wyprawa w Pireneje, a rok później Bałkany. Średnio każda wyprawa liczyła ok. 3000 km.

Zapraszamy wszystkich serdecznie.

Wstęp wolny.
 Rowerem do Gruzji
 Rowerem do Gruzji
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com