facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-04-14
 

Rok w górach. Ola Dzik - sezon 2010

Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” zaprasza wszystkich na spotkanie z górami wysokimi. Gościem pokazu będzie Ola Dzik, która w ramach wtorkowego slajdowiska podsumuje swoje dokonania w roku 2010.
Prelekcja będzie opowieścią  o roku spędzonym w przeważającej części w górach wysokich: od zimowej wyprawy na Biełuchę, poprzez ekspedycję na Nanga Parbat, na Pik Pobiedy, aż po zawody Elbrus Race. O sukcesach i dramatach, o tym, co w górach tak naprawdę jest sukcesem, co porażką.

Ola Dzik - absolwentka psychologii i socjologii na Uniwersytecie Śląskim. Obecnie doktorantka na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przewodnik górski beskidzki, posiada uprawnienia międzynarodowego przewodnika górskiego UIMLA. Uczestniczka narodowego programu Polski Himalaizm Zimowy. Laureatka nagrody im. H. Jordana przyznawanej przez Rektora UJ za osiągnięcia sportowe. W 2010 roku otrzymała nominację do nagrody środowisk wspinaczkowych "Jedynka" oraz nominację do nagrody "Travelery".

fot. Paullina Kozub

Na swoim koncie ma m.in. pierwsze polskie kobiece wejście Pik Pobiedy (7439m n.p.m.). Pierwsza Polka dokonała wejść na wszystkie pięć siedmiotysięczników byłego ZSRR (Pik Pobiedy, Chan Tengri, Pik Somoni d. Kommunizma, Pik Korżeniewskiej, Pik Awicenny d. Lenina), uzyskując prestiżowy tytuł Śnieżnej Pantery. W 2010 r. jako pierwsza kobieta ukończyła zawody Elbrus Race na najdłuższej trasie Extreme, ustanawiając zarazem kobiecy rekord w biegu na szczyt Elbrusa - 5 h 04 min.


Od szeregu lat zawodniczo uprawia narciarstwo wysokogórskie, w którym jej największe osiągnięcia to mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. Startuje także w rajdach przygodowych (Adventure Racing), maratonach rowerowych oraz zawodach biegowych.


Slajdowisko odbędzie się  o godz. 19 we wtorek 19.04.2011 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).


Zapraszamy wszystkich serdecznie.

Wstęp wolny.

TKN Wagabunda
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com