facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-09-04
 

Rock Master 2007

W pierwszych dniach września, tradycyjnie jak co roku, we włoskim Arco rozgrywane są prestiżowe zawody dla „Mistrzów” – Rock Master.

W pierwszych dniach września, tradycyjnie jak co roku, we włoskim Arco rozgrywane są prestiżowe zawody dla „Mistrzów” – Rock Master. W zawodach tych startują najlepsi zawodnicy z całego świata. Szczęśliwcy, którzy dostaną zaproszenie, rywalizują w kilku konkurencjach: bulderingu, na czas oraz w konkurencji rozgrywanej jedynie na tych zawodach – dwuboju „rockmaster”, w którym o zwycięstwie decyduje wynik z dwóch podkonkurencji w prowadzeniu: wspinaczki po drodze po zapatentowaniu oraz wspinaczki na drugiej drodze w stylu OS. Również tylko na tych zawodach zawodnicy rywalizują w konkurencji „duel”, polegającej na starcie z dolną asekuracją dwóch równolegle wspinających się zawodników po dwóch identycznych drogach (eliminacje w systemie pucharowym, do następnej rundy przechodzi ten, który wspiął się wyżej).

W zeszłym roku do Arco zaproszony został nasz najlepszy międzynarodowy zawodnik Tomasz Oleksy (MKS Tarnovia, Bergson, Evolv, Karpacka Spółka Gazownictwa), który wziął udział w konkurencjach buldering i na czas. Start Tomka w zeszłorocznych zawodach Masters był bardzo udany. W czasówkach wywalczył brązowy medal i do tego pobił rekord ściany (który zresztą sam ustanowił w poprzedniej edycji). I mimo, że zawody zwyciężył Rosjanin Siergiej Sinitsyn, Tomek pokazał na nich klasę mistrza.


Rock Master 2006. Od lewej Tomasz Oleksy, Nalle Hukkataival i Ludovic Laurence. Fot. M. Arcimowicz


Ale to nie koniec sukcesów Polaka. W konkurencji buldering Tomek wypadł jeszcze lepiej. Zdobywając srebrny medal, pokazał, że jest w świetnej formie i jedynie Fin Nalle Hukkataival, który pokonał wszystkie problemy, był w stanie zatrzymać Tomka na drodze po złoty medal.

2007-09-04

(kg)
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-11
GÓRY
 

Pogoda krzyżuje plany Anny Tybor na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-07-10
GÓRY
 

Anna Tybor rozpoczyna atak szczytowy na Nanga Parbat

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-06-19
GÓRY
 

Nie byłoby Haliny, gdyby nie Tatry

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com