facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-12-05
 

Reunion - czyli wyprawa na drugą półkulę

Turystyczne Koło Naukowe „Wagabunda” zaprasza wszystkich pasjonatów podróży na spotkanie w dniu 6 grudnia z Karoliną Kanią oraz Basią Musioł, które śladem XVI-wiecznych portugalskich żeglarzy eksplorowały kawałek świata zamkniętego na niewielkiej wyspie.
Piaszczyste plaże, dzikie brzegi, dynamiczne miasta, urocze wioski kreolskie, tajemnicze lasy, wysokie góry... Jedna wyspa i jej różnorodne oblicza. Ile de La Réunion - kawałek Francji, Europy, na krańcu świata.

Reunion, od 1946 będąca Departamentem Zamorskim Francji, znajduje się na Oceanie Indyjskim, około 700 kilometrów na wschód od Madagaskaru, 200 na zachód od Mauritiusu. Razem z tą ostatnią wyspą i Rodrigues tworzy archipelag Maskarenów. 


W trakcie 3-tygodniowej podróży objechałyśmy autostopem całą wyspę, wyruszając ze stolicy, Saint Denis, i kierując się z zachodu na wschód okrążyłyśmy Reunion. W czasie slajdowiska opowiemy o wrażeniach z naszej wyprawy, o tym co nas  urzekło, zaskoczyło, wprawiło w zachwyt. Będzie także o inspiracjach kulinarnych (ośmiornicach, rumie, kokosie w każdej możliwej postaci, czy o owocach, których nazwy w języku polskim nawet nie istnieją ;)), o inspiracjach przyrodniczych, kulturalnych, a także antropologicznych, czyli o walkach kogutów na środku Oceanu Indyjskiego słów kilka. Będzie także o spotkaniach z autochtonami – Kreolami, czy CouchSurferami pochodzącymi z kontynentalnej Francji. Wszystko to wzbogacone zdjęciami, krótkimi filmikami.


Basia:
Jest studentką pierwszego roku prawa na UJ. Zwiedziła już około 20 krajów na trzech kontynentach. Na Reunion pojechała bardzo spontanicznie, głównie z chęci przeżycia niezapomnianej przygody i poznania życia na tropikalnej wyspie.

Karolina:
Studentka drugiego roku etnologii i antropologii kulturowej na UŚ. W tym roku w ramach MOSTu studiuje na UJ. Podróżuje od dziecka, zwiedziła ponad 20 krajów. Frankofil(ka). Po roku spędzonym we Francji zdecydowała się na poznanie także obszarów zamorskich tego kraju. Jeden z jej celów, to przeprowadzenie badań terenowych  na terenie DOM-TOM (Les Départements et Territoires d`Outre-Mer ou France d`Outre-Mer). Zaczęła od Reunionu, gdzie bada motywy emigracji Francuzów na wyspę. 

Slajdowisko odbędzie się o godz. 19.00 we wtorek 06.12.2011 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

 
Zapraszamy wszystkich serdecznie
Wstęp wolny
TKN Wagabunda
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com