facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-04-26
 

Reprezentacja Polski na Puchar Świata w Trento

Znamy już listę zawodników, którzy wystartują w pierwszej edycji pucharu świata w włoskim Trento. W zawodach zobaczymy aż siedmiu reprezentantów Polski!
W najbliższą sobotę, w malowniczym miasteczku Trento w północnych Włoszech, odbędzie się pierwsza tegoroczna odsłona zmagań w Speed Climbingu. Puchar Świata we wspinaczce sportowej w konkurencji wspinaczki na czas, to jedna z najbardziej widowiskowych imprez w tej dyscyplinie, udział w niej wezmą najlepsi zawodnicy z pierwszych miejsc światowego rankingu.
 
Do Włoch przyjeżdża światowa czołówka sportowców, nie zabraknie utytułowanych reprezentantów z Rosji Sergieja Sinitstyna - zdobywcy Pucharu Świata 2009, Jewgienija Wajczekowskiego - trzeci w zeszłorocznym pucharze, wielokrotny zwycięzca edycji pucharu świata, Sergieja Abrakhmanowa i Stanisława Kokorina - dwóch młodych, bardzo szybkich i bardzo groźnych zawodników. Będzie Ksenia Alexiewa - srebrna medalistka prestiżowych zawodów Rock Master 2009, czwarta w PŚ 2009.

Wystartują Ukraińcy Maksim Stienkawoj i Elena Repko – Mistrzowie Świata z 2003 roku, ich rodaczka Aleksandra Bud Gusaim -  srebrna medalistka Mistrzostw Świata Juniorów 2009. Wenezuelczycy Lucelia Blanco - zwyciężczyni pucharu w Trento w 2008 roku, Manuel Escobar i Leonel de Las Salas. Wystartuje Czech Libor Hroza - zwycięzca prestiżowych zawodów Rock Master 2009, a także Węgier Csaba Komondi - srebrny medalista edycji pucharu w Trento w 2009 roku.

Pełna lista zgłoszonych zawodników: http://www.ifsc-climbing.org/index.php?page_name=startlist&comp=1254

Polskę reprezentować będzie siedmiu zawodników, na czele z zawodniczką Alpinus Azoty Tarnów Team Edytą Ropek, zdobywczynią Pucharu Świata 2009 i liderką światowego rankingu. W Trento walczyć będą Łukasz Świrk z SMG Lubin, Jędrzej Komosiński i Jakub Pociecha z KU AZS PWSZ Tarnów, Monika Prokopiuk, Karina Mirosław i Hubert Styła zawodnicy Skarpy Lublin.
 
Rywalizacja odbędzie się na Speed Record Wall – ścianie standardzie, służącej do bicia rekordu świata we wspinaczce na czas. Nasi zawodnicy mieli możliwość trenowania na takim obiekcie, ostatni sprawdzian przed zawodami mieli dwa tygodnie temu podczas zgrupowania kadry narodowej w Tarnowie.

Najmocniejszymi zawodnikami naszej reprezentacji są Edyta Ropek, Łukasz Świrk i Jędrzej Komosiński – którzy podczas treningów regularnie uzyskiwali bardzo dobre czasy. Dla Jakuba Pociechy jest to pierwszy start w pucharze poza granicami naszego kraju. Kuba jedzie zdobywać doświadczenie, podobnie jak juniorzy ze Skarpy Lublin – Karina Mirosław i Hubert Styła. Monika Prokopiuk była ostatnio kontuzjowana, mimo tego na pewno będzie chciała powalczyć o dobrą lokatę w Trento.

Zawodnicy z Tarnowa w środę udają się do włoskiego Arco, gdzie będą przebywali podczas zawodów. W piątek odbędzie się zebranie techniczne organizatora z reprezentacjami, a na sobotę zaplanowana jest rywalizacja. O 10.30 rozpoczną się eliminacje, a o 15.00 zaplanowane są finały. Zgodnie ze standardem IFSC wyniki zawodów powinny być aktualizowane na bieżąco na stronie internetowej IFSC.
 
Szczegółowe informacje o zawodach: http://www.ifsc-climbing.org/2010/10_WC_TN.pdf

Źródło: edytaropek.pl
 plakat
 Edyta Ropek z Alpinus Azoty Tarnów Team
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com