facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-05-07
 

Reprezentacja Francji we wspinaczce sportowej trenowała w Tarnowie

W minionym tygodniu w Tarnowie, na zaproszenie Edyty Ropek, trenowali zawodnicy Reprezentacji Francji we wspinaczce na czas. Polski Biegun Ciepła odwiedzili między innymi aktualna rekordzistka świata Esther Bruckner, Mistrzyni Świata Juniorów Anouck Jaubert, Wicemistrzyni Europy Juniorów Aurelia Sarisson.
Francuzi trenowali z Polskimi zawodnikami, między innymi z Wicemistrzynią Polski Moniką Prokopiuk, Mistrzem Polski Jędrzejem Komosińskim, Mistrzynią Europy Edytą Ropek.

Zawodnicy Reprezentacji Francji we wspinaczce na czas gościli w Tarnowie. Fot. A. Kamiński

Francuzi nie przypadkowo wybrali Tarnów, jako miejsce swoich przygotowań do głównych imprez sezonu – pucharów świata, mistrzostw Europy. Obecnie Tarnów jest jednym z najlepszych ośrodków treningowych na świecie dla zawodników specjalizujących się w czasówkach. Jest to również rodzinne miasto wielu utytułowanych zawodników. Zarówno zawodnicy jak i trener Sylvain Chapelle wysoko ocenili warunki do uprawiania tej dyscypliny w Tarnowie, miasto bardzo im się spodobało.

Rekordzistka świata Esther Bruckner wspinała się na ściance La Roca.
Fot. A. Kamiński
Zawodnicy trenowali na Ściance wspinaczkowej La Roca, mieli także okazję aktywnego wypoczynku w Parku Wodnym Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, czy na torze kartingowym Speed Race. Obejrzeli też nowe obiekty Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, byli pod szczególnym wrażeniem nowo powstałej ścianki wspinaczkowej.
 
Edyta Ropek, Margot Heitz i Anouck Jaubert podczas treningu. Fot. A. Kamiński

Reprezentacja trenowała w Tarnowie od środy do niedzieli. We wspólnych zajęciach udział brali także zawodnicy z tarnowskich sekcji wspinaczkowych, co było cennym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Niestety pechowo zakończył się udział Edyty Ropek, mimo dobrego wyniku podczas pierwszego treningu, gdzie w biegu w parze z Esther Bruckner, Tarnowianka zwyciężyła uzyskując czas 8,66 sekundy, drugiego dnia zgrupowania podczas rozgrzewki uległa poważnej kontuzji kolana.

 
Sylvain Chapelle - trener reprezentacji. Fot. A. Kamiński
Poprosiliśmy trenera reprezentacji o podzielenie się wrażeniami z pobytu w Tarnowie: „Jesteśmy zadowoleni z przyjazdu do Tarnowa, byłem tutaj na Pucharze Świata w 2007 roku jeszcze, jako zawodnik. Postanowiłem przyjechać z podopiecznymi właśnie tu, pokazać im jak trenują utytułowani Polacy. Dla nas była to świetna okazja do wymiany doświadczeń, poznania miasta, w którym wspinaczka na czas ma wieloletnie tradycje” – komentował Sylvain Chapell.

 
Wspólny trening zawodników z Francji i Polski. Fot. A. Kamiński

Podczas zgrupowania była również okazja do sportowej rywalizacji, w minioną sobotę podczas wspólnego treningu przeprowadzonego w formie zawodów, wspinacze ścigali się na ścianie służącej do bicia rekordu świata.

Podium Flips Speed Cup. Fot. A. Kamiński

Zwycięzcami rywalizacji zostali Anouck Jaubert i Youann Le Custer.

Obszerna galeria zdjęć z pobytu zawodników Reprezentacji Francji na stronie Edyty Ropek >>
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com