facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-03-20
 

Religie wschodu - pokazy slajdów (17, 23, 24 marca, Warszawa)

Agencja Terra Incognita zaprasza na cykl pokazów slajdów pt. "Religie Wschodu"


Agencja Terra Incognita zaprasza na cykl pokazów slajdów pt. "Religie Wschodu"

Zapraszamy do kina Luna w piątek 17 marca 2007 i 23 marca, oraz sobotę 24 marca na trzy pokazy slajdów będących impresjami z podróży po Azji na temat buddyzmu, hinduizmu i islamu Autorami slajdów są Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie.

17 marca, sobota, godz. 20.15 - BUDDYZM - Klasztory na Dachu Świata

Opowieść o spotkaniach z kulturą buddyjską podczas podróży po Indiach, Nepalu, Tybecie, Mongolii i Buriacji. Odwiedzimy miejsca związane z narodzinami i historią buddyzmu, klasztory buddyjskie i ich tajemnicze wnętrza, przyjrzymy się modlitwom mnichów, sypaniu mandali i obrzędom tańca masek tsam. Spotkamy gościnnych ludzi żyjących w bardzo trudnych warunkach, których życie przepełnione jest modlitwą. Podczas wędrówek himalajskimi szlakami napotkamy kamienne murki mani, czorteny i powiewające na przełęczach flagi modlitewne.

23 marca, piątek, godz. 20.15 - HINDUIZM - Z biegiem Gangesu

Opowieść o spotkaniach z hinduizmem podczas podróży po Indiach i Nepalu. Podróżując wzdłuż Gangesu - świętej rzeki wyznawców hinduizmu - dotrzemy do źródeł w Himalajach Garhwalu, odwiedzimy Riszikesz, Haridwar, Allahabad, Varanasi i wyspę Sagar u ujścia do Zatoki Bengalskiej. Spotkamy pielgrzymów i sadhu - świętych mężów, przyjrzymy się obrzędom i rytualnym kąpielom nad Gangesem oraz świętom hinduistycznym. Dowiemy się jak w Nepalu hinduizm przenika się z buddyzmem. Odwiedzimy też Złotą Świątynię w Amritsarze - sanktuarium Sikhów; wyznawców religii wywodzącej się z hinduizmu i islamu.

24 marca, sobota, godz. 20.15 - ISLAM - W CIENIU MINARETÓW

Opowieść o spotkaniach z kulturą muzułmańską podczas podróży po Iranie, Azji Środkowej, Indiach i Pakistanie. Podróżując przez egzotyczny Orient opowiemy o powstaniu, historii i zasadach islamu oraz zastanowimy się nad fenomenem podbicia przez tą religię innych cywilizacji. Zwiedzając wspaniałą architekturę będziemy podziwiać misterne mozaiki meczetów, medres i mauzoleów Persji i Azji Środkowej oraz wyrafinowany styl mogolski w Pakistanie i Indiach. Zachwycimy się tam również, pełnymi wschodniego klimatu, bazarami. Odwiedzimy także Kaszmir - niegdyś rajską krainę w Himalajach a dziś tragiczny symbol podziału kolonialnego imperium na hinduistyczne Indie i muzułmański Pakistan.

bilety wstępu na jeden pokaz 12 zł

Gdzie: Warszawa, Marszałkowska 28, Kino Luna

Kiedy: 17, 23, 24 marca 2007


2007-03-20

(kg)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com