facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-04-17
 

Relacja z zimowej akcji „Bezpieczna zima” pod patronatem GOPR styczeń-luty-marzec 2012

Podczas tegorocznych ferii zimowych, w miesiącach styczniu, lutym i marcu odbyła się ogólnopolska kampania „Bezpieczna zima” zorganizowana przez GOPR, gdzie na wybranych 7 najpopularniejszych stokach narciarskich, ratownicy promowali bezpieczeństwo zimą.

Akcja „Bezpieczna zima” promuje bezpieczne zachowania zimą w górach i na stokach narciarskich oraz jazdę w kaskach. Na stokach zachęcaliśmy narciarzy i snowboardzistów do jazdy w kaskach oraz promowaliśmy bezpieczny wypoczynek podczas ferii zimowych, co GOPR/TOPR wspierał poprzez pokazy akcji ratowniczych na stokach, naukę pierwszej pomocy, naukę i uświadamianie narciarzy i snowboardzistów, czym grozi nieodpowiednie wyposażenie na stoku (brak kasków, nie wyregulowane wiązania, itd.) oraz nieodpowiednie zachowanie na stoku (zasady zachowania się na stoku, promowanie bezpieczeństwa, itd.). Wszystko to było nauczane poprzez dobrą zabawę i atmosferę.


Pogoda i frekwencja uczestników akcji dopisały, atrakcje przygotowane dla dzieci i ich rodziców cieszyły się dużym zainteresowaniem, przede wszystkim konkursy, gdzie dzieci i rodzice podczas edukacji o bezpieczeństwie w górach zimą i na stoku mogli wygrać kask, gogle, czapki, szaliki, maskotki oraz wiele innych upominków.

Łącznie rozdano dzieciom w konkursach 800 szt. kasków i 400 szt. gogli, które ufundowali wspólnie GOPR i Tauron Polska Energia. Wśród dodatkowych atrakcji były: slalom narciarski Tauron Polska Energia, na stoisku Tauron odbywały się także zabawy ruchowe i ćwiczenia, jako przypominanie o rozgrzewce przed wyjściem na stok, co ma sprzyjać zmniejszaniu kontuzji i urazów oraz liczne upominki rozdawane obecnym na akcji.


Na stoisku Mercedes-Benz odbywała się nauka zakładania łańcuchów na opony zimą, pakowanie bagażu na podróż w samochodzie, itd. Mercedes-Benz przygotował dodatkowe atrakcje, każdy kierowca chętny do wypróbowania samochodów z napędem na cztery koła 4Matic, mógł skorzystać z jazdy testowej samochodami nową Klasą M i GLK w towarzystwie instruktorów off-road’u.

Natomiast Partner Gore-tex® ponownie zadbał o narciarzy i snowboardzistów, wypożyczając rękawice narciarskie i snowboardowe, które utrzymują ciepło i nie przemakają. Każdy chętny mógł wypożyczyć rękawice na cały dzień lub weekend.

Podczas akcji obecni byli także lekarze z Kliniki św. Łukasza - partnera medycznego GOPR, którzy udzielali bezpłatnych porad i konsultacji dotyczących zapobieganiu urazom narciarskim na stoku.Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com