facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-09-15
 

Relacja z Pucharu Polski w boulderingu w Zakopanem

W rozegranej w Zakopanem, drugiej eliminacji Pucharu Polski w konkurencji wspinaczki sportowej bouldering, zwyciężyła zawodniczka MKS Tarnovia La Roca, Edyta Ropek.
W minioną sobotę w stolicy Tatr rozegrano drugą tegoroczną eliminację Pucharu Polski w konkurencji wspinaczki na małe formy wspinaczkowe, tzw. boulderingu, będącą jednocześnie kolejną edycją znanych w środowisku, wspinaczkowych zawodów Zako Boulder Power im. Bogusia Probulskiego. Zawody odbyły się przy okazji piątego festiwalu „Spotkania z Filmem Górskim”, więcej o imprezie na stronie www.spotkania.zakopane.pl

W zawodach wystartowała z powodzeniem Edyta Ropek, która po miesięcznej przerwie od treningów, zaprezentowała wysoką formę. Edyta w rundzie finałowej jako jedyna zdołała pokonać wszystkie cztery problemy wspinaczkowe w pierwszej próbie, tym samym deklasując pozostałe zawodniczki. Drugie miejsce wywalczyła Monika Prokopiuk z Skarpy Lubin – ukończone dwa problemy, trzecia zaś była Sylwia Buczek z MKS Tarnovia.

Jak sama zwyciężczyni  przyznała po zawodach: „Problemy były łatwe, niestety poziom sportowy dziewczyn nie był zbyt wysoki, z pewnością zabrakło dwóch mocnych zawodniczek, Agaty Wiśniewskiej z Torunia i obecnie kontuzjowanej Kingi Ociepki z Krakowa. Zmagania z ich udziałem na pewno byłyby bardzie zacięte.” – podsumowała Ropek.

W rywalizacji mężczyzn po raz trzeci z rzędu w zakopiańskiej imprezie, zwyciężył Piotr Bunsch (MKS Tarnovia), drugie miejsce zajął Jakub Jodłowski z UKA Warszawa, trzeci był Konrad Ociepka z KS Korona Kraków.

Edyta Ropek już w najbliższy weekend rozpoczyna przygotowania do kolejnego sezonu startowego. W pierwszym cyklu, pod okiem swojego trenera Sebastiana Dembickiego, zrealizuje trening wysokogórski w górach Słowenii.

Oficjalne wyniki zawodów: www.pza.org.pl

Źródło: edytaropek.pl
 Edyta Ropek, fot. Adam Kokot www.adamkokot.pl
 
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-09-07
HYDEPARK
 

Krzysztof Koziołek – „Biały pył. Piekło na K2”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-14
HYDEPARK
 

Via ferraty - spotkanie z Sebastianem Fijakiem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-08
HYDEPARK
 

6. Zakopiański Festiwal Literacki – 9-11 lipca 2021

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com