facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-09-15
 

Relacja z Pucharu Polski w boulderingu w Zakopanem

W rozegranej w Zakopanem, drugiej eliminacji Pucharu Polski w konkurencji wspinaczki sportowej bouldering, zwyciężyła zawodniczka MKS Tarnovia La Roca, Edyta Ropek.
W minioną sobotę w stolicy Tatr rozegrano drugą tegoroczną eliminację Pucharu Polski w konkurencji wspinaczki na małe formy wspinaczkowe, tzw. boulderingu, będącą jednocześnie kolejną edycją znanych w środowisku, wspinaczkowych zawodów Zako Boulder Power im. Bogusia Probulskiego. Zawody odbyły się przy okazji piątego festiwalu „Spotkania z Filmem Górskim”, więcej o imprezie na stronie www.spotkania.zakopane.pl

W zawodach wystartowała z powodzeniem Edyta Ropek, która po miesięcznej przerwie od treningów, zaprezentowała wysoką formę. Edyta w rundzie finałowej jako jedyna zdołała pokonać wszystkie cztery problemy wspinaczkowe w pierwszej próbie, tym samym deklasując pozostałe zawodniczki. Drugie miejsce wywalczyła Monika Prokopiuk z Skarpy Lubin – ukończone dwa problemy, trzecia zaś była Sylwia Buczek z MKS Tarnovia.

Jak sama zwyciężczyni  przyznała po zawodach: „Problemy były łatwe, niestety poziom sportowy dziewczyn nie był zbyt wysoki, z pewnością zabrakło dwóch mocnych zawodniczek, Agaty Wiśniewskiej z Torunia i obecnie kontuzjowanej Kingi Ociepki z Krakowa. Zmagania z ich udziałem na pewno byłyby bardzie zacięte.” – podsumowała Ropek.

W rywalizacji mężczyzn po raz trzeci z rzędu w zakopiańskiej imprezie, zwyciężył Piotr Bunsch (MKS Tarnovia), drugie miejsce zajął Jakub Jodłowski z UKA Warszawa, trzeci był Konrad Ociepka z KS Korona Kraków.

Edyta Ropek już w najbliższy weekend rozpoczyna przygotowania do kolejnego sezonu startowego. W pierwszym cyklu, pod okiem swojego trenera Sebastiana Dembickiego, zrealizuje trening wysokogórski w górach Słowenii.

Oficjalne wyniki zawodów: www.pza.org.pl

Źródło: edytaropek.pl
 Edyta Ropek, fot. Adam Kokot www.adamkokot.pl
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com