facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-09-13
 

Relacja z letniej akcji „Bezpieczna lato” pod patronatem GOPR lipiec-sierpień 2012

Podczas tegorocznych wakacji, w miesiącu lipcu i sierpniu, odbyła się ogólnopolska kampania „Bezpieczne lato” zorganizowana przez GOPR, gdzie na wybranych 4 najpopularniejszych ośrodkach turystycznych, ratownicy promowali bezpieczeństwo latem. Akcja „Bezpieczne lato” promuje bezpieczne zachowania latem w górach, na trasach turystycznych.
Zachęcaliśmy turystów do bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji w górach, co GOPR wspierał poprzez pokazy akcji ratowniczych, naukę pierwszej pomocy, naukę i uświadamianie turystów czym grozi nieodpowiedni ubiór przy chodzeniu po górach oraz właściwe zachowanie się w górach latem (nr alarmowy w górach, znajomość szlaków turystycznych, chodzenie po wytyczonych szlakach, itd.). 
 
Wszystko to było nauczane poprzez dobrą zabawę i atmosferę. Pogoda i frekwencja uczestników akcji dopisały, atrakcje przygotowane dla dzieci i ich rodziców cieszyły się dużym zainteresowaniem, przede wszystkim konkursy, gdzie dzieci i rodzice podczas edukacji o bezpieczeństwie w górach latem mogli wygrać kubki termiczne oraz latarki.
 
Wśród atrakcji były:
 
Na stoisku Tauron Polska Energia odbywały się konkursy dotyczące zasad uprawiania bezpiecznej turystyki latem, Tauron ufundował liczne nagrody, tj. czapki, koszulki, kompasy, bransoletki, maskotki, napoje energetyzujące.Tauron Polska Energia zapewnił także dla dzieci i rodziców animacje, które poprzez zabawę miały dbać o edukację turystów, jednocześnie dostarczając wypoczynku i ciekawych atrakcji dla całej rodziny. 
 
 
Na stoisku Mercedes-Benz odbywała się nauka pakowania bagażu na podróż oraz jak bezpiecznie przewozić psa w samochodzie. Mercedes-Benz przygotował dodatkowe atrakcje, każdy kierowca chętny do wypróbowania samochodów z napędem na cztery koła 4Matic, mógł skorzystać z jazdy testowej samochodami nową Klasą GLK i ML w towarzystwie instruktorów off-road’u. 
 
Natomiast Partner Gore-tex® zadbał o turystów, którzy mogli przetestować buty marki Salomon, które są wodoszczelne, posiadają odpowiednie podeszwy do uprawiania sportów letnich w górach. Każdy chętny turysta, który przetestował buty otrzymywał bon rabatowy na zakup butów Salomon z membraną Gore-tex®.

 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com