szukaj

Nasz kanał RSS

Rekordowy Puchar Świata w Czasówkach w Arco

Ewidentnie trójbojowy format wspinaczki zaproponowany na Igrzyska w Tokio 2020 wpłynął na mocną popularyzację czasówek.

Podczas zakończonych właśnie zmagań pucharu świata w szranki stanęło 48 panów i 43 panie. W gronie pań wystartowała nawet ewidentnie przygotowująca się do olimpiady Ashima Shiraishi! Biało-czerwoni oczywiście jak zwykle stawili się licznie.

Triumfujący Vladislav Deulin

Wśród panów, wykorzystując liczne błędy konkurentów zwyciężył zasłużenie Rosjanin Vladislav Deulin, w biegu finałowym pokonując tegorocznego lidera Irańczyka Rezę Alipourshena. Najlepszy z Polaków Marcin Dzieński zakończył zawody na czternastej pozycji, Rafał Hałasa na 18.

Zawsze fair: Anna Tsyganowa i Ania Brożek po biegu o 3 miejsce

W rywalizacji pań również mogliśmy obserwować „grę błędów”, na co możliwe, że wpływ miały upały panujące we Włoskim Arco. Największa odpornością wykazała się Francuzka Anouk Jaubert zdobywając złoto. Kolejne miejsca na podium zajęły Rosjanki: Julia Kapalina i Anna Tsyganowa. Anna w biegu o 3 miejsce pokonała naszą zawodniczkę Anię Brożek. Pozostałe Polki uplasowały się kolejno: Edyta Ropek na 7 pozycji, Klaudia Buczek 9, Patrycja Chudziak 14, Natalia Woś 26, Monika Prokopiuk 28.

Retransmisję zawodów znajdziecie TUTAJ. Już wkrótce na GÓRY TV relacja filmowa z Arco Rock Master.