facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-10-04
 

Rekord w Krakowie i koniec cyklu Salomona 2011

Ostatnie zawody w tym roku z cyklu Salomon Trail Running  zakończyły się rekordowo. W Biegu Trzech Kopców 2 października w Krakowie wystartowało 1020 osób, a do mety 13 km trasy dotarło 969 z nich.
Tym samym w czteroletniej historii imprezy ta była zdecydowanie najbardziej liczna. Dopisała też pogoda - w momencie startu było dość chłodno, a słońce wyszło, gdy pierwsi zawodnicy docierali na metę. Padł też rekord trasy: zwycięzca Dariusz Kruczkowski potrzebował na pokonanie dystansu spod Kopca Krakusa do Kopca Piłsudskiego zaledwie 40 minut 32 sekund! Zawodnik ze Szklarskiej Poręby wyprzedził Ukraińca Siergieja Fiskowicza (41:11) i Andrzeja Lachowskiego z zespołu Salomon Suunto (41:41 - czasy netto). Pełne wyniki znajdują się na blogu www.salomonrunning.com/pl

fot. M. Strojny
Pierwsza z kobiet Alena Berasniowa z Białorusi miała 18. czas w klasyfikacji generalnej (47:24), na metę przybiegła przed Lilią Fiskowicz z Mołdawii (47:38) i Agnieszką Cader z Zabierzowa (49:26). Natomiast na zakończeniu małą sensację i gromkie brawa zebrał najstarszy uczestnik zawodów, Włoch Givoanni Emili, który pokonał trasę w 1:29:45. Giovanni startuje w krakowskim biegu od pierwszej edycji i wydaje się, że przyszłoroczne 80 urodziny nie przeszkodzą mu w wystartowaniu po raz szósty.

fot. M. Strojny

Tradycyjnie spośród wszystkich startujących wylosowano biegowe nagrody od sponsora głównego, w tym pulsometr Suunto, a każdy uczestnik otrzymał od organizatorów możliwość relaksacyjnej kąpieli na basenie.

Cykl Salomon Trail Running w 2011 roku obejmował 9. imprez biegowych, część rozgrywano w miejskich parkach, min. Warsaw Trail Running na Kabatach, Malta Trail Running w Poznaniu czy właśnie Kraków. Ale większość zawodów przeprowadzona została w górach, a w skład cyklu weszły tak znane jak Bieg Rzeźnika w Bieszczadach, Maraton Gór Stołowych, Bieg górski Żar czy Maraton Gorce oraz z zupełnie kategorii, nietypowy Bieg po Plaży w Jarosławcu. W przyszłym roku cykl biegów w terenie na pewno się odbędzie, a lista zawodów i system rankingowy, którego w tym roku nie było, zostaną ogłoszone wczesną zimą 2012 roku.

Zdjęcia ze wszystkich edycji oraz informacje o cyklu na www.trailrunning.pl .

Do zobaczenia wiosną!

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com