facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-11-12
 

REINHOLD MESSNER NA DNIACH LAJTOWYCH!!!

Dzięki organizatorom Dni Lajtowych PKA w Zakopanem w naszym kraju ponownie zagości bodajże najlepiej rozpoznawalny alpinista świata – Reinhold Messner.

Dzięki organizatorom Dni Lajtowych PKA w Zakopanem w naszym kraju ponownie zagości bodajże najlepiej rozpoznawalny alpinista świata – Reinhold Messner. Messner jest człowiekiem-instytucją: pierwszy zdobywca Korony Himalajów, autor premierowego wejścia bez wspomagania tlenowego na Mount Everest, znakomity wspinacz alpejski, znawca historii alpinizmu i ceniony pisarz górski... Jego osiągnięć nie można, nawet wyrywkowo, streścić w kilku słowach. Można za to stwierdzić bez cienia wątpliwości, że ci z ludzi gór, którzy nie widzieli jeszcze prelekcji „Wielkiego Reinholda” (a bywa on w Polsce naprawdę rzadko) powinni postarać się nadrobić te zaległości. Okazja już jutro na Dniach Lajtowych!


Reinhold Messner fot. Piotr Drozdz

 

Nie jest to jedyna wielka atrakcja Dni Lajtowych PKA. Szczegółowy program znajdziecie na www.dnilajtowe.pl Z pewnością mocnymi punktami programu są prelekcje Dodo Kopolda oraz Marcina Tomaszewskiego.Dodo Kopold po prawej fot. arch. Dodo Kopold

 


Marcin Tomaszewski fot. Wojciech Wandzel

Z naszej strony zapraszamy na prelekcję profesora Andrzeja Matuszyka „O górach i wspinaniu – cudzymi myślami”. Wystąpienie to promuje książkę prelegenta „Myśli o górach i wspinaniu. Sentencje, refleksje, obrazy” wydaną przez wydawnictwo GÓRY BOOKS. Można je zatem traktować jako swoistą premierę tej wyjątkowej pozycji na górskim rynku księgarskim.
fot. Łukasz Warzecha

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com