facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-06-17
 

Regatta UTM Ultra Trail Małopolska

W najbliższy weekend, 17- 19 czerwca 2016 roku, zapraszamy na nową imprezę biegową - Regatta Ultra Trail Małopolska, w skrócie UTM.

Biegacze będą mieli do czynienia z dystansem 170 km i przewyższeniami +/- 9 000.

 

Trasa Ultra Trail Małopolska zaczyna się w Beskidzie Makowskim, przebiega przez Beskid Wyspowy i Gorce, aby powrócić do Beskidu Wyspowego i na metę w Makowskim. Po drodze zahacza o schroniska na Luboniu Wielkim, Starych Wierchach i Turbaczu, odwiedza także bazę namiotową Lubań. To typowo beskidzkie bieganie, jednak ze względu na długą trasę oraz kilometry do pokonania nie tylko w poziomie, ale także w pionie, będzie stanowić jedno z najpoważniejszych wyzwań biegowych w Polsce. Z tego względu organizatorzy zaplanowali także krótsze biegi: MSM na dystansie 48 km oraz dla początkujących biegaczy M10, czyli 10 km ze startem i metą w Myślenicach na Zarabiu. Wszystko po to, by każdy miał okazję poznać uroki tych terenów.

Regatta Ultra Trail Małopolska to impreza biegowa nie tylko dla dorosłych – przewidziane są także biegi dla dzieci i młodzieży, które odbędą się w pięciu grupach wiekowych, na dystansach od 200 do 1300 metrów.

 W niedzielę, 19 czerwca, odbędzie się Eco Fest. Będzie on okazją do zabawy i nauki, a także ukoronowaniem trzech lokalnych konkursów: plastycznego, fotograficznego oraz filmowego – wszystkie dotyczące tematyki przyrodniczej i ekoturystycznej. Kim jest ekopodróżnik, co to jest questing i jak dbać o czystość powietrza – tego będzie można dowiedzieć się z prelekcji w Strefie Powietrza Eco Fest – oczywiście w plenerze! O godz. 11.30 odbędą się pod patronatem marki Regatta warsztaty „Projektujemy koszulki z motywem ziemi”, których celem będzie promocja mody na bycie "eko". Podczas spotkania uczestnicy zaprojektują wakacyjne koszulki Regatta z nadrukami, symbolami i motywami związanymi z przyrodą i ochroną środowiska. Warsztaty poprowadzą wolontariusze z Fundacji Nowe Centrum i ARTzony Ośrodka im. C.K. Norwida w Krakowie, którzy przygotowali wiele ciekawych szablonów, stempli i inspirujących obrazków, wykorzystując materiały wtórne i zasoby przyrody. Wszystko po to, aby w te wakacje nosić się ekologicznie!

 

Szczegóły wydarzenia na: www.ruszsie.org.

 Program Regatta RUSZ SIĘ! powstał z myślą o ludziach, którzy lubią wychodzić z inicjatywą i chcą zachęcać innych do aktywnego spędzania czasu. Każdy, kto chciałby zorganizować imprezę lub cykl wydarzeń, których celem jest zachęcanie do aktywnego wypoczynku, może zgłosić swój projekt poprzez formularz na stronie programu www.ruszsie.org. Każda ciekawa inicjatywa ma szansę uzyskać wsparcie produktowe od marki odzieży outdoorowej Regatta.

 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-04-04
WYDARZENIA
 

KIERAT 2024 – 19. edycja kultowych zawodów

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2024-03-20
WYDARZENIA
 

11. Dni Lawinowo-skiturowe

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-11-08
WYDARZENIA
 

Wystawa „Spojrzenie z góry. Archiwum Wady Rutkiewicz”

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
2023-07-28
WYDARZENIA
 

Wystawa „Skały”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com