facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2018-10-19
 

REEL ROCK po raz trzynasty - zobaczcie trailer!

Wspinaczkowe kino akcji najwyższych lotów, produkcje których nie sposób przegapić jeśli czujecie się częścią górskiego środowiska - już wkrótce na ekrany trafi trzynasta edycja kultowego Reel Rocka! Producenci zaprezentowali właśnie trailer - jak co roku, zapowiada się kapitalny materiał. W akcji zobaczymy m.in. Adama Ondrę, Condrada Ankera, Alexa Honnolda, Madaleine Sorkin i wielu innych. Możecie już zaczynać odliczać dni do premiery, a tymczasem zerknijcie co dokładnie będziemy mieli okazję obejrzeć tego listopada. 


AGE OF ONDRA


Występują: Adam Ondra

 

    Adam Ondra w trakcie wspinaczki na Disbelief, Canmore, Kanada. Fot. Tim Banfield

 

Co jakiś czas w niemal każdym sporcie pojawia się osoba, która swoimi dokonaniami niemalże definiuje go na nowo. Adam Ondra, 25-letni wspinacz z Czech w przekraczaniu granic ludzkich możliwości we wspinaniu sportowym zaszedł dalej niż jakikolwiek człowiek przed nim w historii. W ubiegłym roku po raz kolejny podniósł poprzeczkę, prowadząc w norweskim Flatanger Silence - pierwszą na świecie drogę o wycenie 9c. (5.15d).  Na filmie zobaczycie jak wyglada trening Adama w jego domu w Czechach, a także w skałach w Europie i Ameryce Pólnocnej - poznacie jego nowatorskie metody treningowe oraz kulisy prac nad nowym celem Adama - pokonania on sightem drogi za 9a+.

 

UP TO SPEED


WystępująClaire Buhrfeind, Reza Alipour, John Brosler, Margo Hayes, Max Hammer, Stanislav Kokorin


 Maria Krasavina kontra Iuliia Kaplina podczas Pucharu Świata we wspinaniu na czas w Arco. Fot. Eddie Fowke 


Kiedy wspinaczka sportowa została włączona do programu Igrzysk Olimpijskich, dla naszego sportu było to wydarzenie wielkiej rangi. Ale wielu zawodników zszkokował fakt, że format rywalizacji na Olimpiadzie wymaga od nich również...biegania czasówek. Korespondent Reel Rocka, Zachary Barr przybliża nam kulisy tej nieco mniej popularnej, ale niezwykle widowiskowej konkurencji i zwraca uwagę na rolę, jaką odegrają "czasówki" w kształtowaniu przyszłości wspinania sportowego na zawodach. Jego podróż zaczyna się w USA, następnie udaje się do Francji, gdzie narodziło się wspinanie na czas jakie znamy dzisiaj, trafia również do Azji gdzie dyscyplina cieszy się sporym zainteresowaniem, a kuliminacją tej dość osobliwej wycieczki krajoznawczej są zawody Pucharu Świata w Moskwie, gdzie na 15 metrową ścianę najlepsi zawodnicy wbiegają z czasem poniżej 6 sekund (Panowie) i niewiele ponad 7 sekund (Panie). 


QUEEN MAUD LAND

 

Występują: Conrad Anker, Jimmy Chin, Savannah Cummins, Alex Honnold, Anna Pfaff, Cedar Wright

 

   Majestatyczny i surowy krajobraz Queen Maud Land. Fot. Cedar Wright

 

Dream-team składający się z sześciu doborowych wspinaczy wyrusza na ekspedycję do odległej Antarktyki. Jimmy Chin i Conrad Anker mierzą się z nową drogą na liczącej ponad 1000 metrów ścianie Ulvetanna; Savannah Cummins i Anna Pfaff wspinają się na nieco wyższą Holtannę; Alex Honnold w zespole z Cedarem Wrightem  w ekspresowym tempie pokonują 13 turni piętrzących się na polach lodowych, z czego jedną Alex określił mianem najbardziej przerażającej jaką kiedykolwiek prowadził. Queen Maud Land (Ziemia Królowej Maud) - tak nazwya się to lodowe i nieprzyjazne miejsce, gdzie wiedzeni chęcią wspinania się na końcu świata wspinacze musieli zmierzyć się z ekstremalnie niskimi temperaturami oraz dzikością i surowością tamtejszego krajobrazu. 

 

VALLEY OF THE MOON


Występują: Madaleine Sorkin, Eliav Nissan, Mohammad Hussein, Elad Omer

 

   Madaleine Sorkin w cruxie 4 wyciągu drogi Sultan ul-Mujahidin 8a+. Asekuruje Eli Nissan. Fot. Henna Taylor

 

Wadi Rum, określana bardzo często jako Księżycowa Dolina, to piaszczysta pustynia w Jordanii, wśród której piętrzą się monumentalne piaskowcowe formacje skalne.  known as the Valley of the Moon, is a vast landscape of sandstone walls in the desert of Jordan. Mając nadzieję na skuszenie walorami tamtejszego wspinania międzynarodowego towarzystwa, dwójka izraelskich wspinaczy łączy siły z lokalnym przewodnikiem beduińskim by wytyczyć nową drogę na prawie 600-metrowej ścianie. Wkrótce dołącza do nich Madaleine Sorkin z USA by pomóc w realizacji ambitnego planu. Valley of the Moon pokazuje jaką rolę odegrać może wspinanie w przełamywaniu barier kulturowych, budowaniu przyjaźni i wspólnym łowieniu przygód w jednym z najbardziej zapierających dech w piersiach rejonach na Ziemi.


Mamy nadzieję, że już same opisy filmów wraz z kadrami z tegorocznego REEL ROCKA pobudziły Wasz apetyt. ;-) Poniżej możecie zobaczyć rzeczony na wstępie trailer:

 

 

REEL ROCK 13 już tradycyjnie najpierw będzie miał premierę na dużych ekranach - szczegółową listę gdzie i kiedy będzie można go obejrzeć w kinach na całym świecie znajdziecie na oficjalnej stronie producenta. Później będziemy mogli za niewielką opłatą pobrać film bądź też zamówić sobie jego wydanie na DVD/Blue-Ray. 


Źródło: reelrocktour.com

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-09-15
FOTO-VIDEO
 

Ladek Mountain Photo Award

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-14
FOTO-VIDEO
 

James Pearson i Bon Voyage

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-11-15
FOTO-VIDEO
 

„Into the Ice” – recenzja

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-19
FOTO-VIDEO
 

„Broad Peak” nie dla każdego

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-26
FOTO-VIDEO
 

Reel Rock 16: premiera w Polsce już 8-9 czerwca!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com