facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-02-18
 

Red Bull Zjazd na Kreche z Kasprowego Wierchu (28 lutego, Kasprowy Wierch)

Już 28 lutego odbędzie się druga edycja brawurowych zawodów Red Bull Zjazd na Kreche z Kasprowego Wierchu. Narciarze i snowboardziści, bez względu na płeć i wiek, będą rywalizować w jak najszybszym zjeździe na ponad 6 kilometrowej trasie.

Jak pokazała poprzednia edycja imprezy, dystans można pokonać nawet w 6 minut!

Żeby jak najszybciej zjechać ze szczytu Kasprowego Wierchu do Kuźnic, nie wystarczą tylko dobrze nasmarowane narty czy deska - potrzebna jest odpowiednia strategia i technika. Zeszłoroczna edycja Red Bull Zjazd na Krechę udowodniła, że w rywalizacji - oprócz szybkiej jazdy - liczą się: łokcie, dzięki którym można się rozpychać w tłumie i umiejętność biegania w butach narciarskich – bowiem pierwszy etap rywalizacji to 60-metrowy bieg w tłumie do sprzętu, a następnie wpięcie się w narty lub deskę i dopiero zjazd.

Aby wziąć udział w Red Bull Zjazd na Krechę, trzeba się stawić w Zakopanem 27 lutego i wziąć udział w eliminacjach. Główne zawody odbędą się w niedzielny ranek 28 lutego na Kasprowym Wierchu.

Red Bull Zjazd na Krechę to zawody, które już stały się legendą i odbiły się szerokim echem wśród amatorów osiągania zawrotnych prędkości na nartach lub desce. W ubiegłym roku do udziału w eliminacjach zgłosiło się ponad sześćset osób, ostatecznie w zmaganiach udział wzięło 226 amatorów zawrotnych prędkości.

Najszybszy uczestnik ubiegłorocznej edycji Red Bull Zjazd na Krechę – Wojtek Szczepanik z katowickiego AZS – pokonał trasę zaledwie w 6 minut i 18 sekund! „Na pewno wystartuję w kolejnej edycji zawodów. Będę się starał bronić tytułu, co wiem, że nie będzie łatwe, ponieważ w tym roku do tych zawodów przygotowuje się wielu bardzo dobrych narciarzy, zarówno z naszego kraju jak i zagranicy, dla których pojęcie lęku nie istnieje”– mówi Szczepanik.

Więcej na stronie: www.redbull.pl

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com