facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-10-28
 

Recenzja GSI Glacier Stainless Dualist

Przez komplet garnków należy rozumieć jedno naczynie ze stali nierdzewnej o pojemności 1.8 litra oraz cztery plastikowe miseczki chowane wewnątrz naczynia stalowego.

Zawsze chciałem mieć menażkę ze stali nierdzewnej. Jednak na liście zakupowych priorytetów wyżej stały zawsze czołówka, kije trekkingowe, kuchenka paliwowa… W ten sposób od wielu lat nieodłącznym partnerem w naszych podróżach była wysłużona, aluminiowa menażka harcerska pamiętająca jeszcze czasy… no właśnie, harcerskie :)

Menażkę ze stali nierdzewnej chciałem mieć głównie ze względów zdrowotnych, ponieważ w wyniku gotowania (przede wszystkim kwaśnych potraw) i częstego szorowania menażki do jedzenia przedostaje się szkodliwy glin, który następnie odkłada się w organizmie i może prowadzić do różnych chorób – niektórzy naukowcy uważają nawet, że może przyczyniać się do powstania choroby Alzheimera. Dlatego bardzo ucieszyłem się, gdy otrzymaliśmy do przetestowania komplet garnków Glacier Stainless Dualist firmy GSI.

Przez komplet garnków należy rozumieć jedno naczynie ze stali nierdzewnej o pojemności 1.8 litra oraz cztery plastikowe miseczki chowane wewnątrz naczynia stalowego. Początkowo podszedłem do tej konfiguracji dość sceptycznie, przyzwyczajony do dwóch garnków w menażce harcerskiej, ale ostatecznie uznałem, że to rozwiązanie nie jest jednak głupie. W zestawie GSI zyskujemy bowiem dużo większą objętość niż chociażby w przypadku wspomnianej menażki harcerskiej, chociaż przy gotowaniu trzeba bardziej pożonglować. Warto również dodać, że do garnka spokojnie wchodzi mały kartusz gazowy wraz z niedużym palnikiem gazowym i dołączonymi do zestawu dwoma składanymi sporkami (połączenie widelca i łyżki).

 

Fot. www.karinaimarcin.pl

 

Glacier Stainless Dualist ma wiele bardzo fajnych rozwiązań takich jak wodoszczelny pokrowiec, w którym możemy umyć elementy zestawu, czy dziurki w pokrywie, dzięki którym możemy odcedzić potrawę. Do dwóch miseczek zostały dołączone neoprenowe opaski izolujące, dzięki którym nie poparzymy sobie rąk podczas jedzenia czy picia gorących potraw i napojów. Dużym plusem jest też składana rączka, która trzyma garnek bardzo stabilnie – coś, do czego nie jesteśmy przyzwyczajeni po dotychczasowych doświadczeniach z menażką harcerską, gdy zdarzało się, że dopiero co zagotowany obiad lądował na spodniach…

 

Dokończenie recenzji na stronie:

http://www.karinaimarcin.pl/recenzja-gsi-glacier-stainless-dualist/


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-17
SPRZĘT
 

Fascynujący świat skitouringu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-11-02
SPRZĘT
 

Supercomp Trail – nowa propozycja New Balance

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com