facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-12-28
 

Raport ze stacji narciarskich. Szusują mimo odwilży

Nagłe ocieplenie na Podhalu nie przeszkadza narciarzom. Wprawdzie pokrywa śniegu na trasach narciarskich zmniejszyła się, ale nie na tyle, aby zamknąć wyciągi. W najbliższym tygodniu meteorolodzy nie zapowiadają opadów śniegu, a temperatura utrzymywać się będzie w okolicach zera.
Warunki na trasach narciarskich są bardzo dobre. Śnieg jest ubijany i wyrównywany przez ratraki. Jak na razie oczekiwanie na wyjazd kolejką czy wyciągiem nie trwa długo. Jednak od soboty spodziewany jest znaczny napływ gości sylwestrowych. W weekend rozpoczyna się również okres świąteczny dla gości zza wschodniej granicy, którzy tak jak w latach poprzednich licznie będą wypoczywać na Podhalu.

W stacjach objętych kartą TatrySKI, czyli Kotelnicy, Kaniówce, Bani w Białce Tatrzańskiej, Hawraniu w Jurgowie oraz Czorsztyn-ski w Kluszkowcach, warunki są bardzo dobre. Pokrywa śniegu waha się od 50 do 80 centymetrów. Wyciągi czynne są od godz. 8 do 22, jedynie w Nowy Rok jazdę zaczniemy później, bo o 9. W stacjach narciarskich warunki są podobne. W dalszym ciągu nie kursują wyciągi w rejonie Kasprowego Wierchu z powodu małej ilości śniegu.
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-07-08
GÓRY
 

Rocznica pierwszego wejścia na Gaszerbrum II

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com