facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-12-28
 

Raport ze stacji narciarskich. Szusują mimo odwilży

Nagłe ocieplenie na Podhalu nie przeszkadza narciarzom. Wprawdzie pokrywa śniegu na trasach narciarskich zmniejszyła się, ale nie na tyle, aby zamknąć wyciągi. W najbliższym tygodniu meteorolodzy nie zapowiadają opadów śniegu, a temperatura utrzymywać się będzie w okolicach zera.
Warunki na trasach narciarskich są bardzo dobre. Śnieg jest ubijany i wyrównywany przez ratraki. Jak na razie oczekiwanie na wyjazd kolejką czy wyciągiem nie trwa długo. Jednak od soboty spodziewany jest znaczny napływ gości sylwestrowych. W weekend rozpoczyna się również okres świąteczny dla gości zza wschodniej granicy, którzy tak jak w latach poprzednich licznie będą wypoczywać na Podhalu.

W stacjach objętych kartą TatrySKI, czyli Kotelnicy, Kaniówce, Bani w Białce Tatrzańskiej, Hawraniu w Jurgowie oraz Czorsztyn-ski w Kluszkowcach, warunki są bardzo dobre. Pokrywa śniegu waha się od 50 do 80 centymetrów. Wyciągi czynne są od godz. 8 do 22, jedynie w Nowy Rok jazdę zaczniemy później, bo o 9. W stacjach narciarskich warunki są podobne. W dalszym ciągu nie kursują wyciągi w rejonie Kasprowego Wierchu z powodu małej ilości śniegu.
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
Piotr Michalski
 
2021-03-22
GÓRY
 

Tatrzański hat-trick!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
Piotr Michalski
 
2021-02-05
GÓRY
 

Tatry – nowa droga na Pośredniej Baszcie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com