facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-09-28
 

Rajd "Połoniny" i koncert (1 października, Bieszczady)

Po raz drugi w Bieszczadach odbędzie się koncert "W górach jest wszystko co kocham...", a po raz XLVI Rajd Studencki "Połoniny".


Po raz drugi w Bieszczadach odbędzie się koncert "W górach jest wszystko co kocham...", a po raz XLVI Rajd Studencki "Połoniny". W tym roku organizatorzy postanowili połączyć siły i wspólnie powędrować i pomuzykować. Start 1 października w Wetlinie.

Do wędrowania po bieszczadzkich szlakach upiększonych jesiennymi kolorami zapewne nikogo specjalnie zachęcać nie trzeba. Wrzesień w Bieszczadach zawsze jest szczególnym miesiącem - Połoniny zaczynają się "ubierać" powoli w zrudziałe sukienki traw, buki i jawory na zboczach gór zakwitają na złoto i czerwono, a wiatr podrywa do lotu pierwsze zastępy opadłych z drzew liści. Przez malownicze beskidzkie doliny, zamieszkane dawno temu przez Bojków czy zielone grzbiety gór można powędrować jak kto lubi – samemu, z przyjaciółmi albo skorzystać z jednej z niestandardowych tras przygotowanych przez przewodników SKPB Warszawa. Więcej o trasach przez nich proponowanych możecie poczytać na stronie: www.skpb.waw.pl. Tras jest kilka, każda ma nieco inny charakter, więc jest w czym wybierać.

Wszystkie trasy rajdu spotykają się 1 października (sobota) na ześrodkowaniu w Wetlinie. I tam wszystkich Was serdecznie zapraszamy, zarówno tych, którzy wędrują w ramach rajdu jak i tych, którzy zdecydowali się wędrować oddzielnie. Już około 15:00 zaczynamy wspólną zabawę. Dla rajdowiczów będą konkursy z nagrodami i różne inne atrakcje, ale pobawić będzie się mógł każdy. Muzycy będą się stroić i robić pierwsze próby. Będzie także dostępna słynna – uwaga - niewojskowa grochówka. Pod wieczór o godzinie 18:00 bez względu na pogodę rozpocznie się koncert wykonawców projektu "W górach jest wszystko co kocham...". Zagrają w nim: Dom o zielonych progach", U Pana Boga za Piecem", Bartosz "Pelton" Zalewski z zespołem oraz Apolinary Polek z zespołem. Będzie można usłyszeć m.in. piosenki z najnowszej tegorocznej płyty "W górach..." cz. IV dedykowanej pamięci Wojtka Belona założyciela legendarnego zespołu Wolna Grupa Bukowina. Jeżeli jeszcze nie słyszeliście o projekcie "W górach..." i nie znacie piosenek tych wykonawców, to polecamy Wam zajrzeć na stronę www.wgorach.art.pl, gdzie znajdziecie dużo informacji i możecie ściągnąć sobie darmowe mp3 z ich - i nie tylko ich - piosenkami. Warto tu wspomnieć, że sami wykonawcy jako zapaleni turyści także będą przemierzać bieszczadzkie szlaki, więc być może będziecie mogli spotkać ich i posłuchać gdzieś na bieszczadzkich duktach czy w schroniskach.

Po części oficjalnej - koncercie – nastąpi część nieoficjalna czyli wspólne muzykowanie i śpiewanie przy dużym ognisku do białego rana. To nie koniec jeszcze niespodzianek, ale wszystkich Wam nie zdradzimy... Czy słyszeliście kiedyś o TURYSTOTECE?

Kilka informacji praktycznych:

NOCLEGI: uczestnicy rajdu w ramach rajdu i jego tras, pozostali – na terenie Domu Wycieczkowego PTTK w Wetlinie istnieje możliwość wynajęcia pokoju z pościelą, trzeba to jednak zrobić jak najszybciej, gdyż ilość miejsc jest ograniczona. Można też na terenie ośrodka rozbić za niewielką opłatą namiot. Na miejscu istnieje możliwość skorzystania z łazienki z ciepłą wodą. Jeżeli zabrakłoby miejsca w PTTK Wetlina – to polecamy inne noclegi na terenie wsi. Jest ich sporo, więc dla każdego na pewno coś się znajdzie. Dom Wycieczkowy PTTK w Wetlinie: 0-13 46 846 15.

WYŻYWIENIE: uczestnicy rajdu w ramach rajdu i jego tras. Turyści indywidualni - jak kto lubi. Na terenie Domu Wycieczkowego PTTK, gdzie jest ześrodkowanie, znajduje się duży bar - można w nim tanio i smacznie posilić się o każdej porze dnia. Polecamy.

DOJAZD: standardowo - pociągiem do Zagórza i dalej prywatnym busem lub na nogach. Zmotoryzowani mogą dojechać aż do Wetliny. Jest też opcja lotnicza, uwaga - wcale nie taka droga! – samolotem do Rzeszowa i dalej jak wyżej.

2005-09-28

(kb)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com