facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-09-04
 

Rajd Lajkonika 2008 (7 września, Kraków)

W poniedziałek, 7 września godz. 19.00, w krakowskim pubie Śródziemie (pl. Wszystkich Świętych 8) grupa Dzicz opowie nam o swojej wyprawie "Maluchami do Mongolii" czyli Rajdzie Lajkonika 2008.
Klub Podróżników "Śródziemie" zaprasza na cykliczne spotkania miłośników podróży.

Rajd Lajkonika 2008 - Maluchami do Mongolii  

Osiem osób, cztery Fiaty 126p i 18 tysięcy kilometrów przygody. Z końcem września 2008 członkowie grupy SGBW powrócili z Rajdu Lajkonika.

Legendarna kraina Czyngis Chana od dawna marzyła się uczestnikom wyprawy. Rozentuzjazmowani licznymi opowieściami, relacjami, fotografiami i filmami zadecydowali, że do Mongolii udać się muszą. Nie wiedzieli jedynie jak. Spośród propozycji typu kolej transsyberyjska, zakup klubowego Uaza albo Hipi-vana wybrali tę najbardziej oczywistą – dojazd na miejsce na pokładach czterech najlepiej nadających się na tak odległe wojaże maszyn – maluszków.

Nazwa wyprawy wzięła się ze znanej legendy, która swój początek bierze w średniowiecznych najazdach mongolskich na gród Kraka i nie ma nic wspólnego z promocją słonych przysmaków.

Wyprawa zakończyła się sukcesem, wszystkie 4 maluszki oraz ich załogi powróciły do domu. O tym, jak to jest przez 56 dni siedzieć za kierownicą małego fiata zmagając się z pyłem, piachem i kamieniami posłuchać można w Klubie Podróżników "Śródziemie".





Kilka faktów z trasy:
    * Czas trwania wyprawy: 56 dni
    * Ilość przebytych kilometrów: 17 500
    * Ilość przebitych kół: ponad 50
    * Ilość zatrzymań przez milicję: kto by to zliczył!
    * Ilość otrzymanych mandatów: 3
    * Ilość zapłaconych mandatów: 2
    * Ilość spalonej benzyny: przeszło 4 tysiące litrów
    * Ilość wypitego piwa: trochę mniej :-)

Zapraszamy!

Kraków, pub Śródziemie, pl. Wszystkich Świętych 8

Klub Podróżników - Onet.pl Podróże
www.klubpodroznikow.eu
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-07-19
HYDEPARK
 

MNICH I KARABIN – w kinach od 2 sierpnia

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2025 Goryonline.com