facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-04-22
 

Rajd AKT Wrocław (11-14 czerwca, Mała Fatra)

Wyjazd, który proponujemy, trwał będzie cztery dni i wykorzystuje dzień wolny, jakim jest Boże Ciało.
Mała Fatra to jedne z najpiękniejszych gór, jakie udało mi się odwiedzić. Strzeliste, postrzępione szczyty sąsiadują tutaj z łagodnymi wydawałoby się wzniesieniami, które jednak osiągają wysokości grubo ponad 1500 m n.p.m. Na szlakach spotkać można miejsca godne alpejskich via ferrat, ale jednocześnie mnóstwo tutaj pięknych, niezwykle malowniczych dolin, których dnem płyną strumienie, a wiosną ich zbocza zamieniają się w swoisty ogród pełen rozmaitych roślin. Czego można chcieć więcej od gór?

Wyjazd, który proponujemy, trwał będzie cztery dni i wykorzystuje dzień wolny, jakim jest Boże Ciało. Wyjeżdżamy wcześnie rano, o godz. 5.00, w czwartek 11 czerwca, z placu przy ul. Dawida, wracamy w niedzielę, 14 czerwca, wieczorem około godz. 21.00. Do naszej dyspozycji będzie autokar, który służył nam będzie jedynie jako środek transportu na miejsce startu wycieczek i powrót z nich do Żyliny – wszystkie wycieczki będą piesze, dwa środkowe dni wykorzystamy w pełni, a więc należy być przygotowanym na całodzienną wędrówkę.

Podczas Rajdu skorzystamy z gościnności schroniska w Żylinie, noclegi są z pościelą, w pokojach 4-osobowych, sanitariaty i łazienki na korytarzu. 400 m od schroniska znajduje się supermarket, 700 m mamy do restauracji, kościoła i kolejnych sklepów. Do centrum Żyliny jest nieco dalej, ale kursuje komunikacja miejska, blisko schroniska jest również stacja kolejowa, skąd można dojechać do centrum. W schronisku jest niewielki aneks kuchenny, niestety naczynia trzeba mieć swoje – warto więc zabrać kubek, sztućce i jakąś menażkę (lub grzałkę), w której można będzie zagotować wodę.

Zaproponowane przez nas trasy zapewniają poznanie najciekawszych miejsc Małej Fatry. Trzeba tutaj dodać, że fragmenty szlaków są miejscami eksponowane, zawsze jednak zabezpieczone linami, które ułatwiają ich pokonanie. Podzieleni będziemy na dwie grupy po ok. 20 osób, co umożliwi nam pełniejsze doznania górskie, estetyczne i psychiczny komfort. Czekają nas również duże przewyższenia, wskazane są więc kijki trekkingowi, które znacznie mogą ułatwić wędrówkę. Skupimy się na poznawaniu gór, w niewielkim tylko stopniu naszą uwagę skupimy na zabytkach, architekturze, czy poznaniu historii regionu. Rzecz jasna nie zabraknie Janosika.

Dzień 1.
Vyšné Kamence – dolina Obšivanka - Malé Nocl’ahy – Chata pod Sokolím – Chata na Grúni – Štefanová
Dzień 2.
Hotel Diery – Dolné diery – Horné diery – Tesn rizňa – Medzirozsutce – Vel’ký Rozsutec – Medziholie – Medzirozsutce – Malý Rozsutec – Hotel Diery
Dzień 3.
Vrátna – Snilovské sedno – Vel’ký Kriváň – sedno Bublen – Malý Kriváň – Priehyb – Suchý – Prislop – Chata pod Suchým – Plešel – Strečno
Dzień 4.
Terchová – Jánošíkovcí – Šípková – Šmehýlovci – Novosladovci – Panská Lúka – Terchová

Podane wyżej trasy mogą ulec zmianie lub modyfikacjom.

Więcej informacji na stronie AKT Wrocław
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2024-05-06
HYDEPARK
 

RIKO – premiera książki już 9 maja!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-04-16
HYDEPARK
 

III Edycja Konkursu na projekt użytkowy Skis Re//Defined

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com