facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

PZU Maraton Karkonoski 2015 - krótkie podsumowanie

W pierwszy weekend sierpnia Szklarska Poręba gościła biegaczy z 11 krajów, którzy zjechali na 7 PZU Maraton Karkonoski podziwiać piękno Karkonoszy w biegu. Po raz pierwszy impreza była rozgrywana przez dwa dni – w sobotę zawodnicy zmierzyli się z dystansem ultra maratonu, a w niedzielę z półmaratonu.

W imprezie wystartowało 870 osób z Polski, Niemiec, Czech, Turcji, Szwecji, Węgier, Austrii, Belgii, Norwegii, Luksemburga i Włoch. W tym roku pogoda była łaskawa dla zawodników, było ciepło a na grani Karkonoszy powiewał delikatny wiatr.

 

Przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę, gdzie zlokalizowane było miasteczko maratońskie zawodników dopingowali kibice, którzy w czasie czekania na zawodników brali udział w akcji PZU Podziel się kilometrem dla Fundacji Synapsis, biegając na bieżniach elektrycznych i rowerach, a sponsor tytularny imprezy PZU przekazał 10 złotych za każdy pokonany kilometr na dzieci  z autyzmem.


W sobotę w ultra maratonie zwyciężył  Bartosz Gorczyca (Buff Team Polska )z czasem 3:49:21 i ubiegłoroczna zwyciężczyni Ewa Majer z czasem 4:41:33.


W niedzielę w półmaratonie najlepszy był Milos Kratochvic  (Skp Hvezda Pardubice) z rewelacyjnym czasem 1:29:53 oraz Andżelika Dzięgiel (Twarde Pierniki Toruń) z czasem 1:48:35.


Już teraz zapraszamy za rok do Szklarskiej Poręby na kolejną edycję zawodów.  Obecnie w związku z zaostrzeniami dotyczącymi rozgrywania imprez w Karkonoskim Parku Narodowym trwają rozmowy odnośnie przyszłorocznego terminu imprezy

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-02-06
BIEGI GÓRSKIE
 

Poczuj magię Babiej Góry! – 11. Ultramaraton Babia Góra

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-13
BIEGI GÓRSKIE
 

NNormal – The Shoe, reinvented

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-15
BIEGI GÓRSKIE
 

Zimowe bieganie? Tak, ale na nartach!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com