facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2012-04-13
 

Puchar świata we wspinaczce sportowej w Chongqing

W dniach 13-14 kwietnia obędzie się pierwsza tegoroczna edycja pucharu świata w konkurencjach wspinaczki na czas i bouldering. Tym razem sezon startowy otworzy impreza organizowana w Chinach. Miastem, do którego zawitał puchar, jest wielka metropolia Chongqing w środkowej części kraju.
Reprezentanci Polski są już na miejscu i przygotowują się do startu.
 
Wczoraj po ponad trzydziestogodzinnej podróży na miejsce przylecieli zawodnicy reprezentacji Polski w składzie Monika Prokopiuk (Skarpa Lublin), Aleksanra Rudzińska (Skarpa Lublin), Edyta Ropek, Jędrzej Komosiński (PGNiG KU AZS PWSZ Tarnów) i Łukasz Świrk.

Tuż po przylocie, po krótkim odpoczynku Edyta i Jędrzej udali się na trening w miejscowym centrum wspinaczkowym. Dziś natomiast wolny czas zawodnicy wykorzystali na zwiedzanie imponującego centrum miasta. Obecnie zawodnicy odpoczywają przed piątkowymi praktykami i sobotnim startem.
 
„Wczoraj tuż po przyjeździe zrobiliśmy trening na ściance, dziś część wolnego czasu poświęciliśmy na krótkie zwiedzanie centrum Chongqing. Chiny jak zawsze są niesamowite i zaskakują swoimi kontrastami. Jutro o 17.30 czekają nas praktyki na ścianie, na której będziemy rywalizować” – relacjonuje trzykrotna zdobywczyni pucharu świata.
 
Podczas treningu na ściance w Chongqing, fot. A. Kamiński

W pucharze w obu konkurencjach udział biorą reprezentacje Rosji, Ukrainy, Francji, USA, Austrii, Niemiec, Czech, Wielkiej Brytanii, Japonii, Hong Kongu, Korei Południowej, Holandii, Słowenii, Polski i Chin w sumie dziewięćdziesięciu zawodników.
 
Zgodnie z harmonogramem zmagania w konkurencji na czas, w których zobaczymy Polaków, rozegrane zostaną w sobotę 14 kwietnia. Według czasu polskiego eliminacje startują o godzinie 7.00, finał obędzie się tuż po, planowo o godzinie 8.30. Relację na żywo można oglądać na stronie www.ifsc.tv.
 
Zdjęcia i bieżące informacje z pobytu Edyty w Chinach na jej oficjalnym profilu www.facebook.pl/edytaropek


KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2021-09-07
HYDEPARK
 

Krzysztof Koziołek – „Biały pył. Piekło na K2”

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-14
HYDEPARK
 

Via ferraty - spotkanie z Sebastianem Fijakiem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2021-07-08
HYDEPARK
 

6. Zakopiański Festiwal Literacki – 9-11 lipca 2021

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com