facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-09-27
 

Puchar Świata we Wspinaczce Sportowej - ostatnie zawody w sezonie

W czwartek wieczorem w belgijskim mieście Puurs rozpoczynają się ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Świata we wspinaczce sportowej na czas.

W czwartek wieczorem w belgijskim mieście Puurs rozpoczynają się ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Świata we wspinaczce sportowej na czas. Wicemistrzyni świata Edyta Ropek (BERGSON Team, MKS Tarnovia) będzie walczyć o medal i o podium w klasyfikacji generalnej swojej koronnej konkurencji.


Edyta Ropek (BERGSON Team, MKS Tarnovia). Fot. Arkadiusz Kamiński

 
Start w Belgii - ostatni w tym sezonie w konkurencji wspinania na czas - zapowiedziały wszystkie zawodniczki ze ścisłej czołówki światowego rankingu. Po doskonałym występie na mistrzostwach świata w Hiszpanii w ubiegłym tygodniu wicemistrzyni świata i mistrzyni Polski w Puurs jest jedną z faworytek, z szansami na złoto.
 
Tarnowianka ma też ogromną szansę, aby podczas zawodów w Puurs awansować na medalowe, trzecie miejsce generalnej klasyfikacji Pucharu Świata. Polka zajmuje obecnie czwarte miejsce w światowym rankingu. Dwie pierwsze zawodniczki są już poza jej zasięgiem, ale do zajmującej trzecie miejsce Rosjanki Walentyny Juriny nasza mistrzyni traci zaledwie cztery punkty. Rywalizacja zapowiada się zatem bardzo emocjonująco.


Tatiana Ruiga z Rosji. Fot. Arkadiusz Kamiński

 
Polska reprezentacja pojechała do Belgii w silnym składzie. Oprócz Edyty Ropek w konkurencji wspinania na czas wystartuje dwunasty w światowym rankingu Łukasz Świrk (Stowarzyszenie Miłośników Gór w Lubinie). W konkurencji prowadzenia zobaczymy Kingę Ociepkę (KS Korona Kraków, 31. miejsce na świecie) oraz Agatę Wiśniewską (KW Toruń) - aktualną mistrzynię Polski w tej konkurencji wspinaczkowej
 
Pierwsze biegi kwalifikacyjne rozpoczną się w piątek około godziny 11.00. Biegi finałowe zaplanowane zostały na sobotę.
Rywalizację będzie można śledzić na żywo na stronie organizatorów: www.worldcuppuurs.com .

2007-09-27

(kg)
 
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-08
GÓRY
 

Narciarstwo wysokogórskie – rady na dobry początek

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-18
GÓRY
 

Zillertal – nie tylko biel

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-05
GÓRY
 

Via Alpina – 2650 kilometrów samotnie przez Alpy

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-03
GÓRY
 

Opolski Festiwal Gór zaprasza!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-28
GÓRY
 

Pusty Madres

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com