facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-09-30
 

Puchar Świata we wspinaczce sportowej

Mistrzyni Polski i aktualna wicemistrzyni świata zajęła piątą pozycję w klasyfikacji generalnej - najlepszą w historii polskiej żeńskiej wspinaczki sportowej!

Wielki pech i historyczny wynik Polki!

Edyta Ropek, zawodniczka BERGSON Team, MKS Tarnovia zajęła 9. miejsce w ostatnich w tym sezonie zawodach z cyklu Pucharu Świata we wspinaniu na czas. Mistrzyni Polski i aktualna wicemistrzyni świata zajęła piątą pozycję w klasyfikacji generalnej - najlepszą w historii polskiej żeńskiej wspinaczki sportowej!

Edyta, aktualna mistrzyni Polski i wicemistrzyni świata we wspinaniu na czas, z ósmym rezultatem w eliminacjach zakwalifikowała się do finałowej szesnastki, która rywalizowała już systemem pucharowym.
Rosmery Da Silva z Wenezueli - postawiła zawodniczce BERGSON Team bardzo trudne warunki. Był to najbardziej wyrównany pojedynek 1/8 finału. Wygrała go Da Silva, z czasem 31.49 sekundy. Edyta uzyskała wynik 33.27 sekundy i odpadła z rywalizacji.
Edyta może mówić o ogromnym pechu. Jej rezultat był... drugim czasem na tym etapie zawodów! Niestety, we wspinaczce nie obowiązuje zasada "lucky looser" i pomimo doskonałego rezultatu wicemistrzyni świata ukończyła zawody na 9. miejscu.

Pomimo zdobytym w Puurs 37 punktom do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Edyta Ropek nie obroniła czwartego miejsca w rankingu konkurencji "czasówek". Przed zawodami w Belgii w jej zasięgu było nawet trzecie miejsce - Walentyna Jurina z Rosji wyprzedzała naszą reprezentantkę zaledwie o cztery oczka. Rosjanka w Puurs zajęła czwarte miejsce i nie pozwoliła sobie odebrać medalu w całym cyklu. Rzutem na taśmę Edytę wyprzedziła również najlepsza w Belgii Swietłana Tużylina z Ukrainy, która przed ostatnimi zawodami była piąta w rankingu.

Piąte miejsce Edyty w klasyfikacji generalnej to kolejne, po zdobyciu wicemistrzostwa świata, historyczne osiągnięcie polskiej żeńskiej wspinaczki sportowej. Nigdy wcześniej Polka nie była sklasyfikowana tak wysoko. Tarnowianka ściga się w tej dziedzinie z własnymi osiągnięciami - dwa lata temu zajęła siódme, a w poprzednim sezonie szóste miejsce w PŚ.

Pozostali Polacy również nie zaliczą startu w Belgii do najlepszych. Łukasz Świrk (Stowarzyszenie Miłośników Gór w Lubinie) reprezentował Polskę w męskim gronie wspinaczy na czas. Nasz zawodnik, dwunasty w światowych rankingach nie ukończył niestety biegu w eliminacjach i ostatecznie nie został sklasyfikowany.

W konkurencji prowadzenia Kinga Ociepka (Korona Kraków) ukończyła eliminacje z jedenastym wynikiem. Z grona dwudziestu sześciu półfinalistek do walki o medale przechodziło osiem najlepszych zawodniczek. Krakowiance zabrakło do tej grupy czterech punktów. Została sklasyfikowana na 13 miejscu. W Belgii nie startowała Agata Wiśniewska (KW Toruń), aktualna mistrzyni Polski w tej konkurencji.

WYNIKI:

WSPINANIE NA CZAS

kobiety:
1. Swietłana Tużylina (Ukraina)
2. Anna Saulewicz (Rosja)
3. Tatiana Ruiga (Rosja)

...
9. Edyta Ropek (Polska)

mężczyźni:
1. Manuel Escobar (Wenezuela)
2. Aleksander Peszekonow (Rosja)
3. Siergiej Syniszyn (Rosja)

...
Łukasz Świrk (Polska) - nie ukończył konkurencji

PROWADZENIE

kobiety:
1. Maja Vidmar (Słowenia)
2. Angela Eiter (Austria)
3. Ja-in Kim (Korea)

...
13. Kinga Ociepka (Polska)

mężczyźni:
1. Jorg Verhoeven (Holandia)
2. Cédric Lachat (Szwajcaria)
3. David Lama (Austria)

Pełne wyniki Pucharu Świata w Puurs:
http://www.worldcuppuurs.com 

Kalendarz, wyniki i rankingi:
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-10-03
GÓRY
 

Opolski Festiwal Gór zaprasza!

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-28
GÓRY
 

Pusty Madres

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-19
GÓRY
 

Lagorai – Poza utartym szlakiem

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-15
GÓRY
 

Arizona Trail – Część 2

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-09-06
GÓRY
 

Wysiłek warty efektów

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com