facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Puchar Świata - kolejny przystanek: Tai’an

Azjatyckie tournée w ramach Pucharu Świata w boulderingu i na czas trwa w najlepsze. Ledwie zdążyły opaść emocje po zeszłotygodniowej rywalizacji w Chongqing, a już w ten weekend kolejną ich dawkę będziemy mieli w Tai’an, które po raz pierwszy gościć będzie najlepszych wspinaczy globu, choć z racji tego iż nie startują „linowcy”, właściwszym określeniem byłoby „najsilniejszych” i „najszybszych” – to z racji dyscyplin, w których te 2 przymiotniki odgrywają kluczową rolę. :-) 

 

Jernej Kruder lider klasyfikacji generalnej

 

Wśród boulderowców możemy spodziewać się kolejnej odsłony starcia Jerneja Krudera z Tomoą Narasakim. Choć Japończyk tydzień temu sensacyjne poległ w półfinale, to jednak Słoweniec nie wykorzystał tych okoliczności by odskoczyć w klasyfikacji generalnej – choć akces do finału uzyskał, to jednak zajął dopiero 6 miejsce. Cały czas jest więc w zasięgu Narasakiego. Jeśli routesetterzy nie poskąpią koordynacyjnych i dynamicznych przystawek, na których reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni czuje się jak ryba w wodzie, to możemy być pewni, że swojej szansy nie zmarnuje. Powrót na czołowe lokaty w Chongqing takich nazwisk jak Jan Hojer, Sean McColl czy Jakub Schubert jest wyraźnym sygnałem, że „Stara Gwardia” również nie daje za wygraną i jak najbardziej liczy się w grze o zwycięstwo. U Pań natomiast smiało zaryzykować możemy stwierdzenie, że każdy inny rezultat niż zwycięstwo przedstawicielki Japonii będzie niespodzianką. Wobec świetnej formy Miho Nonaki i Akiyo Noguchi, absencji Janji Garnbret oraz Shauny Coxsey, trudno doprawdy upatrywać w którejkolwiek zawodniczce ewentualnego zagrożenia dla wyżej wymienionego duetu, który zdominował ostatnie zmagania w Chongqing. Na pewno murowanymi kandydatkami na finał są Jessica Pilz, która zawsze wspina się równo i ładnie technicznie – czekamy na fajerwerki :-) oraz Fanny Gibert. Czy powalczą o więcej niż o akces do finałowej szóstki? Przekonamy się już niebawem. 


Jessica Pilz - czy powalczy o zwycięstwo?


 

U czasówkowiczów będziemy natomiast mocno ściskać kciuki za trójkę naszych reprezentantów. Najlepsza w Chongqing Klaudia Buczek niestety w Tai’an nie startuje, ale mamy nadzieję na dobry występ Anny Brożek, Edyty Ropek oraz Marcina Dzieńskiego. Z zawodów na zawody idzie im coraz lepiej, a występ w Tokyo Speed Stars przed dwoma tygodniami, okraszony brązem Marcina oraz 4 miejscem Ani daje nadzieje na dobry wynik w ten weekend. 

 

Tradycyjnie już zapraszamy na transmisję na żywo – z racji strefy czasowej, w której znajduje się Tai’an, by cieszyć się emocjami w czasie rzeczywistym będzie trzeba nastawić budziki, ale zapewniamy że jak najbardziej warto :-)

 

Bouldering – półfinały:

 

 

 

 

Bouldering – finały:

 

 

 

 

Czasówki – finały:

 

 

 

 

 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Bartek Pasiowiec
 
Weronika Biernacka
 
2021-03-30
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Pierwsze 9b+ w Siuranie - Will Bosi prowadzi "King Capella"

Komentarze
0
 
Bartek Pasiowiec
 
Bartek Pasiowiec
 
Weronika Biernacka
 
2020-12-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

‘Madame Ching’ 9b - tyrolska nowość Angeli Eiter

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com