facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-05-26
 

Puchar Polski w Lubinie

Na słynnym Lubińskim Kielichu – największej w Polsce konstrukcji służącej do wspinaczki, rozegrano drugą tegoroczną eliminację Pucharu Polski w konkurencji wspinania na czas „Kielich Masters”.

W minioną sobotę, 24 maja, na słynnym Lubińskim Kielichu – największej w Polsce konstrukcji służącej do wspinaczki, rozegrano drugą tegoroczną eliminację Pucharu Polski w konkurencji wspinania na czas „Kielich Masters”. Zawody były bardzo wymagające, za sprawą długich, wydolnościowych dróg wspinaczkowych, które najlepsi z zawodników pokonywali poniżej 14 (panowie) i 21 sekund (panie).


Lubiński Kielich, fot. Arkadiusz KamińskiZwycięzcami drugiej eliminacji pucharu zostali Edyta Ropek z MKS Tarnovia (Five Ten, Bergson) i Łukasz Świrk z SMG Lubin. Drugie pozycje wywalczyli Monika Prokopiuk z Skarpy Lublin i Jędrzej Komosiński (niezrzeszony). Trzecie miejsca przypadły Katarzynie Jurek z UKA Warszawa i Rafałowi Muda (niezrzeszony).


Edyta Ropek wygrywa w Lubinie, fot. Arkadiusz KamińskiNa uznanie zasługuje niesamowita oprawa i dobra organizacja imprezy. Dzięki zaangażowaniu środowiska Stowarzyszenia Miłośników Gór w Lubinie, przy okazji pucharu, odbyły się pokazy ratownictwa górniczego, gry i zabawy dla dzieci, konkursy dla publiczności, pokazy capoeiry, koncert grupy „Trzeci Wymiar”.


Podium pań, fot. Arkadiusz Kamiński


Podium panów, fot. Arkadiusz KamińskiWsparcia imprezie udzielili: Miasto Lubin, Starostwo Powiatowe w Lubinie, firmy SIR, MIK, Barabaś, Skok Stefczyka, VIP. Impreza była transmitowana na żywo w TV Regionalnej, a patronat nad nią objęły: ExtremeTv, TV Regionalna, TV L sieć odra, Lubin.pl, Wiadomości Lubińskie, UltraSport.pl, Radio Elka, Kurier Powiatowy, Zagłebie24.net.

Już w najbliższą niedzielę w Parku Chorzowskim odbędzie się finałowa eliminacja Pucharu Polski „na czas”.

Więcej informacji na stronie PZA http://www.pza.org.pl/news.acs?id=143589

Wyniki: http://www.pza.org.pl/news.acs?id=144035

Arkadiusz Kamiński

2008-05-26

(kg)
 
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
Piotr Michalski
 
2021-03-22
GÓRY
 

Tatrzański hat-trick!

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
Piotr Michalski
 
2021-02-05
GÓRY
 

Tatry – nowa droga na Pośredniej Baszcie

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com