facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-06-02
 

Puchar Polski Chorzów 2008 - relacja

W rozegranej 1 czerwca finałowej eliminacji Pucharu Polski we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas zwyciężyli zawodnicy klubu MKS Tarnovia Edyta Ropek i Tomasz Oleksy. 

W rozegranej 1 czerwca, w samym sercu Chorzowskiego Parku, finałowej eliminacji Pucharu Polski we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas zwyciężyli zawodnicy klubu MKS Tarnovia Edyta Ropek i Tomasz Oleksy. Wręczone zostały również puchary za klasyfikację generalną, w której Edyta tryumfowała stając na pierwszym miejscu podium. Tarnowianka w 2008 roku nie miała sobie równych, zwyciężała wszystkie eliminacje czasówek. Tomek w generalce sklasyfikowany został na trzeciej pozycji, a Puchar Polski 2008 zdobył Łukasz Świrk z MSG Lubin.


Edyta Ropek w biegu finałowym, fot. Arkadiusz KamińskiW trzeciej eliminacji pucharu na drugich pozycjach uplasowali się Paulina Guz z Skarpy Lublin i Jędrzej Komosiński z KW Oblak. Trzecie miejsca zajęli Katarzyna Mirosław z Skarpy Lublin i Łukasz Świrk z SMG Lubin. 

W klasyfikacji generalnej drugie miejsca wywalczyli Monika Prokopiuk z Skarpy Lublin i Jędrzej Komosiński z KW Oblak. Trzecie pozycje zajęli Paulina Guz z Skarpy Lublin i wspomniany Tomasz Oleksy z MKS Tarnovia. 


Łukasz Świrk zdobywa Puchar Polski 2008, fot. Arkadiusz KamińskiZawody w Chorzowie rozgrywane były na specjalnie ustawionej konstrukcji wspinaczkowej, na której ułożono bardzo szybkie i widowiskowe drogi. Najlepsi z mężczyzn pokonywali każdą z nich w czasie poniżej 6,5 sekundy, a najlepsze z kobiet w czasach poniżej 11 sekund. Zawody wspinaczkowe były jedną z wielu atrakcji przygotowanych na dzień dziecka, w trakcie trwającego festynu sportowego Silesia Cup MTB 2008. 

Przed naszymi biegaczami letni sezon rywalizacji międzynarodowej. Zawodnicy Kadry Narodowej 6 czerwca lecą do Włoch na dziewięciodniowe zgrupowanie kadry na słynnej zaporze wodnej w Daone i ścianie do bicia rekordów świata w mekce wspinaczkowego świata Arco. Pod koniec czerwca Edyta Ropek wystartuje w Pucharze Świata w chińskim Xining, w lipcu odbędą się puchary w Chamonix i Daone. 

Arkadiusz Kamiński

Wyniki:
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-04
GÓRY
 

Safiental na weekend

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-08
GÓRY
 

Narciarstwo wysokogórskie – rady na dobry początek

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-18
GÓRY
 

Zillertal – nie tylko biel

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-05
GÓRY
 

Via Alpina – 2650 kilometrów samotnie przez Alpy

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-10-03
GÓRY
 

Opolski Festiwal Gór zaprasza!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com