facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-02-23
 

Puchar GOPR dla Ortovox

Zestaw lawinowy ORTOVOX zdobył PUCHAR GOPR podczas zimowej edycji targów sportowych w Kielcach.
Ortovox, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób uprawiających turystykę zimową czy narciarstwo wysokogórskie, stworzył podstawowy zestaw bezpieczeństwa, w skład którego wchodzi:
· Detektor lawinowy 3+
· Sonda lawinowa 240 Light PFA
· Łopata lawinowa BEAST

Cena zestawu: 1499 zł
Cena produktów bez zestawu: 1637 zł
Detektor lawinowy 3+, producent ORTOVOX


Od 32 lat Ortovox jest obecny na rynku detektorów. W 1980 roku stworzył pierwszy detektor na świecie, który działał na dwóch częstotliwościach. W 1989 zaprezentował model F1 – pierwszy na świecie detektor, który umożliwiał wizualne wyszukiwanie. Wyświetlacz LED w kolejnych latach stał się standardem w tej technologii. W 2007 roku optyczne wyszukiwanie osiągnęło swój najwyższy punkt z detektorem S1, na dużym wyświetlaczu została wskazana odległość w czasie rzeczywistym. Już 3 lata później ORTOVOX wprowadził opatentowaną technologię SMART ANTENA, występującą tylko w detektorach tej firmy.

Prezentowany model 3+ to najbardziej uniwersalny detektor w ofercie ORTOVOX. Z jednej strony wyposażony we wszystkie niezbędne rozwiązania techniczne poprawiające bezpieczeństwo w górach, a z drugiej niezwykle prosty w obsłudze, a tym samym dostępny dla szerokiego grona użytkowników. Ze względu na rozbudowana technologię, a przy tym niezwykle prostą obsługę oraz atrakcyjna cenę, jest oficjalnym urządzeniem używanym przez Niemieckie Stowarzyszenie Przewodników i Ratowników Górskich, Niemieckie Stowarzyszenie Przewodników Narciarskich, Austriackie Stowarzyszenie Przewodników Górskich.

 
Najważniejsze cechy:

· Wyposażony w SMART ANTENA – opatentowany i stosowany wyłącznie w produktach ORTOVOX, system automatycznego wyszukiwania pozycji położenia detektora i przełączenia między antenami na najlepszy sygnał nadawczy umożliwiający szybkie odnalezienie zasypanego. Z uwagi na rozchodzenie się fal nadawczych, idealna pozycja położenia detektora osoby zasypanej, umożliwiająca czytelny i szybki odbiór sygnału jest trudna do osiągnięcia. Często detektory osób zasypanych przez lawiny znajdują się w pozycji wertykalnej - pionowej (lub zbliżonej do niej), co dodatkowo utrudnia odebranie sygnału przez ratowników i szybkie i proste odnalezienie. SMART ANTENA powoduje automatyczne przełączanie się detektora na tę antenę, która w danej pozycji detektora nada najlepszy sygnał. Oczywiście na rynku występują urządzenia innych firm, które nie posiadają tego systemu, jednak wyszukanie osoby, która nie posiada urządzenia ze SMART ANTENA wymaga dużego doświadczenia i wiedzy ze strony poszukujących, wydłuża również znacząco czas poszukiwania.
 
· Jest nowoczesnym, cyfrowym urządzeniem 3-antenowym.
· Wyświetlacz informujący w czasie rzeczywistym o kierunku, odległości i liczbie ofiar.
· Opatentowany okrągły wyświetlacz w połączeniu z intuicyjnym akustycznym sygnałem wyszukiwania nie pozostawia wątpliwości w precyzyjnej lokalizacji.
· Raz znaleziona ofiara może zostać oznaczona na detektorze FLAGĄ. Umożliwia to poszukiwanie kolejnej osoby zasypanej bez odbioru sygnału osoby odnalezionej i oznaczonej.
· Detektor automatycznie przełącza się w tryb nadawania na wypadek wtórnej lawiny po okresie bezczynności wynoszącym 120 sek.
· Wbudowany port umożliwia aktualizację oprogramowania.

Ilość anten: 3
Tryb odbioru: digitalny - cyfrowy
Sterowany micropocesorem: digitalny - cyfrowy
Opatentowana technologia Smart Antena: tak
Maksymalna odległość i szerokość szukania: 40 m / 40 m
Wyświetlacz: Informacja w czasie rzeczywistym, jasne wyświetlanie komunikatów odległość i kierunek, intuicyjny okrągły wyświetlacz dla dobrej lokalizacji
Wskaźnik wielu zsypanych: wskazanie 3 lub 4 i więcej osób zasypanych
Czytelna analiza dźwiękowa: tak
Funkcja oznaczania znalezionych: tak, 3 i więcej
Intuicyjna akustyka: tak
Automatyczne przełączenie się w stan nadawania: tak, po 120 sek, przy 110 sekundzie urządzenie nadaje sygnał ostrzegawczy o przełączeniu się na nadawanie
Ochronny pierścień gumowy: TAK
Kabura z paskiem i uchwytem: TAK
Czas działania: ok. 250 h
Wymiary: 73 x 122 x 27 cm
Waga (z bateriami i kaburą): 210 g
Zasilanie: 1 AA bateria alkaiczna 1,5 V LR06
Gwarancja: 5 lat
Możliwość aktualizacji oprogramowania: tak
Możliwość autotestu i testu z innymi nadajnikami: tak
Permanentny tryb nadawania: tak, tryb odbioru po przełączeniu świadomym
Akustyczne przypomnienie o wyłączeniu urządzenia po 30 min.: tak


Sonda lawinowa: 240 Light PFA

Sonda wykonana ze stopu aluminium, ze względu na materiał (aluminium) najbardziej uniwersalna i wytrzymała. Wyposażona w System PFA – szybkie składanie przy pomocy jednego zaciągnięcia (wewnątrz rurek znajdują się kulki, które przy pociągnięciu Dyneemy płynnie zaciągają blokując i usztywniając sondę.

· Średnica rurki: 11 mm
· Waga sondy: 270 g
· Długość po rozłożeniu: 240 cm
· Rękojeść: pianka EVA
· Naciąg: Dyneema Draw line

Łopata lawinowa BEAST


Wyposażona w składane teleskopowe stylisko, umożliwiające rozłożenie łopaty w dwóch długościach. Szeroka powierzchnia łopaty umożliwia kopanie w głębokim śniegu, zaostrzona końcówka łopaty poprawia skuteczność kopania zbitego śniegu.

· Materiał szufli: stop aluminium 5052
· Materiał styliska: stop aluminium T6 (utwardzany) 6061
· Waga: 690 g
· Wymiary styliska: 86 cm (43 cm po złożeniu)
· Wymiary szufli: 26 x 21 x 5 cm

Więcej informacji o marce Ortovox na stronie dystrybutora: www.bakosport.pl.

Źródło: www.ceneria.plWięcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-30
BIZNES
 

Sezon zimowy 2023-2024 w Południowym Tyrolu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-06
BIZNES
 

Dołącz do przygody życia – FJALLRAVEN POLAR 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-10-10
BIZNES
 

Lavaredo – nowa marka na polskim rynku outdoorowym

Komentarze
0
 
 
Piotr Gruszkowski
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com