facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-03-12
 

Puchar GOPR dla DEUTER

Podczas ostatniej edycji Targów Sport-Zima 2010 w Kielcach, przyznano specjalne nagrody i wyróżnienia dla najlepszych produktów.
Specjalną nagrodę Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego - Puchar GOPR - otrzymała płachta ratunkowa Shelter II DEUTER.

Shelter II to multifunkcjonalna płachta biwakowa, używana jako poncho przeciw deszczowe, pokrowiec przeciw deszczowy na śpiwór, jako daszek podczas noclegu na półce skalnej lub w lesie lub jako prosty namiot.
Lekki Shelter II daje zabezpieczenie podczas wyjątkowych sytuacji i nie zaplanowanych noclegów. Jak przygotować się do biwakowania podczas trudnych warunków w górach? Shelter to schronisko w plecaku.

Ta płachta biwakowa ma nie tylko ostrzegawczy kolor, ale również zastosowanie w wielu wariantach.

Podczas niezapowiedzianego pogorszenia pogody można się w nim schować wraz z całym bagażem. Używa się go również podczas noclegów jako zewnętrzną warstwę ochronną przed zimnem, wilgocią i brudem. Można go używać jako kołderkę wtedy, gdy ciało wymaga dodatkowej izolacji lub jako awaryjny namiot. Naciągana jest szpilkami, które są w zestawie, zamiast stelaża używa się kija trekkingowego, który napina konstrukcję w pionie. Włożenie kija jako stelaża powoduje, iż podczas deszczu woda swobodnie spływa z Shelter’a. Posiada wodoodporność na całej powierzchni 5000 mm słupa wody. Na opakowaniu zewnętrznym znajduje się instrukcja SOS. Duże refleksyjne logo Deuter na samej płachcie powoduje, iż jest ona widoczna z daleka nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

Shelter produkowany będzie w 2 wersjach: I (jednoosobowa płachta biwakowa) i II wersja dla dwóch osób. Orientacyjna cena Shelter II to 339 zł, Shlter I 239 zł (przy kursie euro z dnia 12.03.2010). W sprzedaży oba modele będą dostępne od jesieni 2010 r.

Źródło: ceneria.pl

 Puchar GOPR dla DEUTER
 Puchar GOPR dla DEUTER
 Puchar GOPR dla DEUTER
 Puchar GOPR dla DEUTER
 
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2021 Goryonline.com