facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-07-09
 

Puchar Europy Juniorów w Chamonix - medale dla Polski

Niecały tydzień przed seniorskim Pucharem w Chamonix o medale w kolejnej odsłonie Pucharu Europy walczyli juniorzy. Mamy dobre wiadomości.

Ola Rudzińska wywalczyła srebrny medal, przegrywając w biegu finałowym z rok starszą Rosjanką Julia Kapliną, wcześniej, w biegu półfinałowym, wykręcajac czas 9,05 s - tylko sekundę gorszy niż oficjalny rekord świata. Będąca w świetnej formie juniorka z Lublina z pewnością powalczy o najwyższe lokaty w czwartkowych zawodach seniorskich w Chamonix.

Szóste miejsce w kategorii Juniorek zajęła Karina Mirosław. Spory sukces odniosła też klubowa koleżanka Oli, Patrycja Chudziak, która zdobywając brązowy medal w najmłodszej kategorii po raz pierwszy stanęła na podium międzynarodowych zawodów. Poza tym, jako 10. w Juniorach B sklasyfikowana została Kasia Kwiatkowska. Damską część składu uzupełniały Ania Brożek i Iza Janis, które startując w kategorii Juniorów A zajęły odpowiednio 5. i 6. pozycję.

Jeśli chodzi o panów, bardzo dobry start zaliczył reprezentant Skarpy Rafał Hałasa, który w dobrym stylu wybiegał drugą lokatę i srebro, przegrywając tylko ze świetnym Dmitrim Timofiejewem. Na 8. miejscu znalazł się nieco pechowo dwukrotny Wicemistrz Świata Juniorów Marcin Dzieński, niestety odpadł od ściany już w ćwierćfinałowym biegu - niebawem jednak zawody seniorów i mamy nadzieję że "wykręci" z siebie wszystko.

W grupie juniorów B wystąpiło ponadto czterech naszych zawodników, Michał Lewicki był 12., Jacek Kaczanowski zajął 10., Karol Denis 7., a Kuba Kozłowski - 6. pozycję. Całej ekipie gratulujemy.

Więcej: http://wspinanie.pl/

 

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2024-01-31
HYDEPARK
 

Jazda obowiązkowa - "Pierwsza pomoc w górach"

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2024-01-24
HYDEPARK
 

Górnolotni 2024 – Spotkania ludzi gór w Tarnowie

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com