facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-01-16
 

Puchar Czantorii, czyli inauguracja Pucharu Polski w Skialpnizmie 2013

12 stycznia skialpiniści zainaugurowali zawodami o Puchar Czantorii sezon startowy w Polsce. Była to już szósta edycja organizowanej tradycyjnie przez Klub Skialpinistyczny KANDAHAR, a rozgrywanej w Beskidzie Śląskim imprezy skiturowej.
Prognozy nie były optymistyczne, ale opady w ostatnim tygodniu „uratowały” termin zawodów. Frekwencja dopisała – na lini startu „zameldowało się” 82 zawodników. Wśród nich czołowi polscy skialpiniści – członkowie Kadry Narodowej oraz amatorzy i sympatycy narciarstwa wysokogórskiego. Przyjechała również spora grupa Czechów, którzy to jak się później okazało odegrali „pierwsze skrzypce” na trasie zawodów. Młodzież miała do pokonania 2 pętle, czyli ok 920 m przewyższenia i 8,5 km długości, natomiast seniorzy, weterani oraz nestorzy musieli przejść 3 okrążenia – 1380 m różnicy poziomów i 12,5 km długości.

Na trasie zawodów – fot. Adam Podrez
Przepinka – fot. Tomasz Król

Najszybciej trasę na stokach Czantorii z czasem 01:03:12 pokonał triumfator tych zawodów z lat 2010 i 2011 - znakomity czeski zawodnik, Radoslav Groh (AKLVK ALPINE PRO SKI TRAB team), który na mecie o 10 sekund wyprzedził Jacka Żebrackiego ( KS Kandahar /GP GOPR ) oraz o 41 sekund Tomka Brzeskiego ( KS Kandahar). Wśród Pań triumfowały zawodniczki KW Zakopane: Ania Figura (01:19:43) przed Klaudią Tasz (01:25:43) i Anią Tybor (01:34:00).

Zjazd – fot. Tomasz Król

Nie zawiedli również amatorzy. Wśród seniorów pierwszy na metę z czasem 01:18:02 dotarł Piotrek Mędoń (KS Kandahar), wyprzedzając o 1 min 24 s Tyberiusza Mikołajczyka (KS Kandahar) oraz Grzegorza Kwiatka (GP GOPR) – 01:20:32.

Najszybsza z seniorek okazała się Sabina Rzepka (Alpinka), druga była Aleksandra Chruściel (Alpenverein), a na najniższym stopniu podium stanęła Weronika Półtawska (KW Kraków).

Weteranów doprowadził do mety Jarek Prokop
(KS Kandahar) - najszybszy wśród wszystkich amatorów (01:13:40) - przed swoimi klubowymi kolegami: Kornelem Rakusem i Grześkiem Konikiem.

W nestorach bezkonkurencyjny był Staszek Kruczek
(KS Kandahar), wyprzedzając GOPR-owców: Jerzego Żelińskiego i Jacka Barancewicza. W kategoriach juniorskich zwyciężyli: Agata Cikowska (TKN Tatra Team) i Petr Adamek (AKLVK ALPINE PRO SKI TRAB team).

Kompletne wyniki oraz zdjęcia z zawodów na: www.kandahar.pl


Zwycięzcy podczas dekoracji – fot. Tomasz Król

Zmagania zawodników z trasą, konkurencją i własnymi słabościami zakończyło wręczenie nagród, dyplomów i pucharów oraz losowanie nagród (nawet w dobie kryzysu nikt nie wyjechała z Ustronia z pustymi rękami). Klub Skialpinistyczny KANDAHAR  składa serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w pomoc przy organizacji zawodów oraz sponsorom nagród i jednocześnie zaprasza do Korbielowa 23 lutego na XIII Puchar Pilska w skialpinizmie.

Tekst: Marcin Zwoliński
KS Kandahar

Sponsorzy zawodów:

 

Partnerzy zawodów:

 

Patroni medialni:


Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com