facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2015-11-25
 

Ptaki Tatr i Podtatrza

Właśnie ukazała się pierwsza kompleksowa publikacja o świecie ptaków najwyższych polskich gór - “Ptaki Tatr i Podtatrza”. 

Ptaki towarzyszą każdemu, kto wędruje po Tatrach, niezależnie od wysokości, na jakiej się znajduje. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z ich różnorodności gatunkowej. Włodzimierz Cichocki, przyrodnik, ornitolog, kierownik Działu Przyrodniczego Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem, przez trzydzieści lat prowadził obserwacje ptaków. Efektem jego pracy jest kompendium, którego dotychczas brakowało w Polsce. Książka podsumowuje aktualny stan wiedzy o tatrzańskiej awifaunie i opisuje ptaki spotykane w Tatrach i na Podtatrzu w ciągu ponad 150 lat.


 

W albumie „Ptaki Tatr i Podtatrza” specjaliści ornitolodzy, osoby hobbystycznie interesujące się ptakami, jak i wszyscy, których zadziwia tatrzańska przyroda znajdą m.in. liczne praktyczne wskazówki oraz podpowiedzi, w jaki sposób możemy pomagać tatrzańskim ptakom. Opracowanie jest równieżbogato ilustrowane licznymi unikalnymi fotografiami ptaków w ich naturalnym środowisku.

 
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Piotr Michalski
 
2016-07-22
GÓRY
 

Osterwa – Júlova Cesta

Komentuj 0
Piotr Michalski
 
2016-07-11
GÓRY
 

Chamomilla nad Żelaznymi Wrotami!

Komentuj 0
Piotr Michalski
 
2016-07-08
GÓRY
 

Zapowiadana Czerwcowa na Osterwie!

Komentuj 0
PZA
 
2016-06-24
GÓRY
 

Baza tatrzańska PZA - akcja lato 2016

Komentuj 0
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com