facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-03-11
 

Przygotowania Edyty Ropek do sezonu

Dużymi krokami zbliża się wspinaczkowy puchar świata. W dniach 22-23 marca w chińskim Chongqing odbędzie się pierwsza edycja tegorocznego cyklu. Intensywne treningi do zawodów realizuje Edyta Ropek (MKS Tarnovia).
Dobiega końca najcięższy okres przygotowań zawodniczki wspieranej przez Grupę Azoty.

Specjalnie dla fanów i kibiców wspinaczki sportowej postanowiliśmy przybliżyć trening Edyty. Minione miesiące to  z pewnością najcięższy okres przygotowań do sezonu. W tym czasie zawodniczka trenuje przez sześć dni w tygodniu, często realizując po dwie jednostki treningowe dziennie. Oprócz samej wspinaczki na ściankach w jego skład wchodzą przygotowania na siłowni, biegi w terenie i na bieżni, a także trening mentalny z psychologiem sportu oraz analiza nagrań i taktyki z dotychczasowych startów.

 
Fot. A. Kamiński
W Tarnowie Edyta trenuje na obiektach sportowych MKS Tarnovia i na swojej ściance wspinaczkowej La Roca, jeździ również do Krakowa na tamtejszą Akademię Wychowania Fizycznego.

Jak bardzo wymagający jest trening Edyty Ropek? Podliczyliśmy ciężar i dystans całkowity, jaki w zeszłym roku przerzuciła i przebiegła w najbardziej intensywnym okresie przygotowań. W skali jednego miesiąca było to 80 ton ciężarów podniesionych na siłowni, 189 przebiegniętych kilometrów, oraz kilkadziesiąt godzin spędzonych na ściance wspinaczkowej. Czy to dużo? Oceńcie sami.

 
Fot. A. Kamiński

W sezonie 2013 aktualna rekordzistka Polski będzie bronić tytułu Mistrzyni Europy, który dzierży nieprzerwanie od pięciu lat. Czempionat kontynentu odbędzie się w połowie lipca w francuskim Chamonix, zaraz po tych zawodach Edyta wystartuje w prestiżowych World Games w Cali w Kolumbii.

 
Fot. A. KamińskiZapraszamy do śledzenia tegorocznych przygotowań i startów Edyty na jej oficjalnych profilach:

www.facebook.com/edytaropek

www.youtube.com/edytaropek

www.twitter.com/EdytaRopek

Zapraszamy również do odwiedzania nowej oficjalnej strony internetowej Edyty Ropek www.edytaropek.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com