facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-08-13
 

Przygotowania Edyty Ropek do pucharów w Azji

Zawodniczka Miejskiego Klubu Sportowego Tarnovia przygotowuje się do azjatyckich edycji Pucharu Świata, które odbędą się w dwa ostatnie weekendy sierpnia w chińskim Xining i południowo koreańskim Chuncheon.
Zaraz po udanym starcie w Valle di Daone, gdzie tarnowianka wywalczyła złoty medal w Pucharze Świata, Edyta wróciła do rodzinnego Tarnowa, by po krótkim odpoczynku rozpocząć przygotowania do azjatyckich edycji pucharu. 

Zawodniczkę trenującą w barwach Alpinus Azoty Team można było spotkać na obiektach MKS Tarnovia, gdzie praktycznie co drugi dzień realizowała trening lekkoatletyczny przygotowany przez Sebastiana Dembickiego. Ponadto regularnie trenowała na ścianie do bicia rekordu świata usytuowanej na terenie Zakładów Mechanicznych w Tarnowie. 


Edyta Ropek podczas treningu, fot. Maciej Zieliński

Przed Edytą spore wyzwanie, zawody w Chinach są jednymi z trudniejszych na świecie, rozgrywane są w innej formule niż tradycyjne puchary, zawodnicy wspinają się na czas równolegle na czterech drogach. W eliminacjach mają dwie szanse, z czego lepszy czas brany jest do klasyfikacji po tej rundzie. Cały finał rozegra się w dwóch fazach tej rundy czyli przy najlepszym układzie w dwóch biegach. Finałowy bieg wyłania od razu wynik całej czwórki.

Edyta do Azji jedzie po punkty. Studentka tarnowskiej PWSZ plasuje się na drugiej pozycji Pucharu Świata 2010, do końca pozostały trzy edycje. Zaraz po zawodach w Xining zawodniczka wspierana przez marki Five Ten i Petzl leci do Seulu w Korei Południowej, gdzie zrealizuje dwa treningi w tamtejszym centrum wspinaczkowym. Kolejny start zaplanowany jest w nieodległym od Seulu mieście Chuncheon w dniach 29-30 sierpnia. 

„Bilety już kupione, Edyta wylatuje do Pekinu 17 sierpnia, w Xining będzie na dwa dni przed zawodami. Przez ostatnie trzy tygodnie przygotowaliśmy się specjalnie pod zawody w Azji. Zmieniliśmy taktykę i podejście do tych zawodów, mamy nadzieję, że będą to skuteczne zmiany. Na pewno zmagania w Korei będą łatwiejsze.” - mówi jeden z trenerów zawodniczki, Arkadiusz Kamiński.

Kalendarz zawodów IFSC: www.ifsc-limbing.org
Informacja na temat PŚ w Xining: www.ifsc-climbing.org
Informacja na temat PŚ w Chuncheon: www.ifsc-climbing.org

Źródło: www.edytaropek.plWięcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com