facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2009-11-29
 

Przewodnicy górscy rekomendują Locatelo.com

Sezon turystyki górskiej w pełni, przed nami radość jazdy na nartach i wypoczynku w górach. Jakie znamy sposoby, aby podczas naszego aktywnego wypoczynku czuć się bezpiecznie?
Nawet gdy zapamiętamy numer odpowiedniej służby ratowniczej, problemem może być określenie pozycji, gdzie się znajdujemy. Statystyki GOPRu informują, że 4404 osoby* potrzebowały profesjonalnej pomocy w czasie wypoczynku w górach w ubiegłym roku. Najwięcej interwencji przeprowadzono w związku z wypadkami na stokach narciarskich i zaginięciami osób w terenie górskim.

Na szczęście nowe rozwiązania wkraczają z pomocą również w te elementy naszego życia, gdzie głównie liczy się radość zabawy, poznawania i zdobywania nowych wrażeń. Uprawiając sporty górskie oraz turystykę górską warto pomyśleć o bezpieczeństwie swoim i swoich najbliższych. Nowym sposobem, który może pomóc w precyzyjnej lokalizacji osób potrzebujących pomocy jest serwis Locatelo.com. Każdy z nas przed wyprawą może pobrać aplikację na telefon komórkowy, zakupić lub wypożyczyć lokalizator, a w razie kłopotów ratownicy będą w stanie szybko i bezpośrednio dotrzeć do niego z pomocą. 

Lokalizator i jego możliwości testował znany międzynarodowy przewodnik górski UIMLA Sebastian FijakLocatelo.com to kolejny krok do zwiększenia bezpieczeństwa w czasie wędrówek bezdrożami. O ile nie można go traktować jako cudownego amuletu chroniącego przed każdą przeciwnością losu i nie zastąpi zdrowego rozsądku, tak to połączenie technologii GPS i telefonu GSM zwiększa szansę na szczęśliwe wyjście z górskiej opresji. - mówi Sebastian Fijak - Zaletą lokalizatora jest absolutna prostota z zachowaniem podstawowych funkcji, jak przekazywanie swojej pozycji na stronę www oraz do wyznaczonych osób i służb. Dzięki temu praktycznie zaraz po naciśnięciu jednego przycisku na lokalizatorze nasza pozycja będzie znana, co pozwoli służbom ratowniczym szybciej dotrzeć z pomocą. O przydatności tego systemu świadczy również to, iż wystarczy komórka z modułem GPS i zainstalowaną aplikacją Locatelo, by uzyskać podobną  funkcjonalność jak samodzielny lokalizator” - dodaje Fijak.

Nowy serwis aktywnie.locatelo.com

W związku z ogromną  popularnością lokalizatorów wśród osób aktywnych powstała specjalnie im dedykowana część serwisu www.aktywnie.locatelo.com . Wśród użytkowników są osoby uprawiające kitesurfing, paralotniarstwo, jazdę konną, wycieczki rowerowe, sporty zimowe czyli wszelkie aktywności związane z dużymi emocjami, ale i zagrożeniami. Serwis oferuje możliwość zakupu dedykowanych urządzeń do lokalizacji lub pobrania aplikacji na telefon dzięki czemu zamieniamy nasz telefon komórkowy w lokalizator. Na stronach serwisu znajdziemy również adresy wypożyczalni lokalizatorów, ciekawe szlaki, opinie użytkowników.

Więcej informacji na www.locatelo.com

*Źródło – Sprawozdanie z działalności GOPR za 2008 r.

 
 locatelo.com
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-09-23
BIZNES
 

Bo liczy się droga

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-22
BIZNES
 

GOPR i Salewa dalej razem

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-08-19
BIZNES
 

Polskie marki – Powrót ProRocka

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-06-08
BIZNES
 

Największy brand corner Fjällräven w Polsce otwarty!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com