facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-09-03
 

Przestrzeń życia - wystawa (6-30 września, Zakopane)

Międzynarodowy Konkurs Fotografii Górskiej "Przestrzeń życia" odbył się w tym roku po raz  pierwszy i będzie już nieodłącznie towarzyszył Spotkaniom z Filmem Górskim.

W czwartek 6 września zapraszamy na rozstrzygnięcie Międzynarodowego Konkursu Fotografii Górskiej "Przestrzeń życia" i wernisaż wystawy pokonkursowej. Jednocześnie przypominamy, że impreza przeniesiona została z Kuźnic do Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego TPN przy Rondzie Kuźnickim.

Międzynarodowy Konkurs Fotografii Górskiej "Przestrzeń życia" odbył się w tym roku po raz  pierwszy i będzie już nieodłącznie towarzyszył Spotkaniom z Filmem Górskim. To pierwszy w Polsce konkurs, który obejmuje tak szerokie spektrum fotografii górskiej, kładąc szczególny nacisk na życie i działalność człowieka w górach. Prace oceniane były w czterech kategoriach: Krajobraz, Przyroda, Wyczyn i Reportaż. Do jury zaprosiliśmy znakomitych fotografów: Słowaka Milana Kapustę, którego fotografie tatrzańskie są ozdobą wielu górskich wydawnictw i publikacji, Marcina Jamkowskiego, fotografa i podróżnika współpracującego z "National Geographic" oraz Grażynę Makarę, fotoreporterkę Agencji Gazeta nagradzaną w konkursach fotografii prasowej. Oprócz nich prace oceniali Zbigniew Ładygin z Tatrzańskiego Parku Narodowego i Michał Kowalski z Biura Organizacyjnego Spotkań z Filmem Górskim, także zawodowi fotografowie. Na pierwszą edycję wpłynęło 661 fotografii nadesłanych przez 82 autorów z Polski i Włoch - można więc uznać, że konkurs już na samym początku zyskał charakter międzynarodowy. Pod koniec lipca jurorzy wyłonili zwycięzców - zdobywcę Grand Prix i laureatów Nagród Głównych we wszystkich czterech kategoriach. Swoje wyróżnienie przyznali także: burmistrz Zakopanego, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego, naczelnik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i redaktor naczelny serwisu ŚwiatObrazu.pl, który jest patronem medialnym konkursu.Ogłoszenie wyników zaplanowaliśmy w czwartek, pierwszego dnia III Spotkań z Filmem Górskim, w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Spotkanie połączone będzie z wernisażem wystawy pokonkursowej, na którą składa się 80 fotografii oraz wystawy "Kalamita. Fotografie Milana Kapusty". Zdjęcia będzie można oglądać do końca września. Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie będą także przez cały miesiąc prezentowane na wystawie plenerowej, która stanie przy ul. Krupówki.

2007-09-03

(kg)
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com