facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2013-09-24
 

Przenośne ogniwo paliwowe

Jedna z najbardziej wizjonerskich, a zarazem obiecujących technologii w dziedzinie przyszłego zaopatrzenia w energię. Ogniwa paliwowe. W 2014 roku amerykańska marka Brunton zaprezentuje ładowarkę wodorową Hydrogen Reactor, przenośne ogniwa wodorowe mogą być z powodzeniem użytkowane w turystyce.

Ważąca zaledwie 216 g (razem z ogniwem wodorowym) ładowarka ma kompaktowy rozmiar: 11,4 x 7,1 x 3,2 cm. Ładuje urządzenia elektroniczne takie jak: kamery, smartfony, a nawet tablety przez kabel USB. Ładowarka dostarcza maksymalnie 2,1 Ampera i emituje jedynie parę wodną. Kiedy pełna pojemność ogniwa 8500 mAh zostaje przekroczona, wtedy można po prostu zastąpić je drugim (w komplecie). Proces ładowania można łatwo przerwać poprzez proste wykręcenie ogniwa z ładowarki.

Ładowarka wodorowa działa w następujący sposób: małe ogniwo zawiera czysty wodór, będący źródłem paliwa. Wewnątrz ładowarki wodór reaguje z tlenem pobieranym z powietrza. Ładowarka dostarcza 8500 mAh energii w każdym ogniwie. Jest to ilość wystarczająca na przykład do pięciokrotnego ładowania iPhona.

Kiedy ogniwo jest już puste, napełnianie go jest naprawdę proste. Brunton oferuje dwie różne stacje ładowania, jedna dla specjalistycznych sklepów (może ładować kilka ogniw na raz), druga dla mniejszych odbiorców lub klienta ostatecznego (ładuje jedno ogniwo na raz). Obie stacje do wyprodukowania wodoru potrzebują tylko trochę wody i prądu.


Naładowane ogniwa wodorowe mogą być przewożone w bagażu głównym w większości linii lotniczych na świecie, jednak by uniknąć ewentualnych problemów, Brunton rekomenduje konsultację z odpowiednim przewoźnikiem i sprawdzenie tego punktu w regulaminie.

Hydrogen Reactor marki Brunton jest pierwszą przenośną ładowarką opartą na tak bardzo zaawansowanej technologii. Dzięki temu podróżnicy, wspinacze czy turyści mogą cieszyć się łatwym dostępem do źródła energii czy światła. Dowodem na uznanie branży outdoor dla pierwszej ładowarki wodorowej na rynku jest zdobycie Złotego Medalu (Industry Award 2013) przyznanego w prestiżowym konkursie targów niemieckich Outdoor Show 2013.

Więcej na temat ładowarki wodorowej można przeczytać na: www.bruntoneurope.com

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-11-30
BIZNES
 

Sezon zimowy 2023-2024 w Południowym Tyrolu

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-06
BIZNES
 

Dołącz do przygody życia – FJALLRAVEN POLAR 2024

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com