facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2006-07-17
 

Przegląd Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady (22 września - 1 października, Schronisko Samotnia, Lądek Zdrój)

Miło nam Was poinformować, że Przegląd powraca i to w zupełnie nowej formule!


Przegląd  Filmów Górskich organizowany jest od 1995 roku. Od roki 2001 nosi imię Andrzeja Zawdy. Impreza dotychczas trwała 3 dni, ale najbliższa edycja będzie wyjątkowa i zaplanowana jest aż na 7 dni. Po raz pierwszy obejmie swym zasięgiem całe Sudety. Rozpoczniemy w piątek, 22 września, od energetycznego koncertu o zachodzie słońca w wykonaniu Masala Sound System. Koncert odbędzie się w niecodziennym miejscu, na szczycie Śnieżki w Karkonoszach. Po koncercie nastąpi seria wieczornych i nocnych projekcji. Następnego dnia kilkusetosobowa grupa widzów i zawodników wystartuje w rekreacyjnym marszozbiegu ze Śnieżki do schroniska Samotnia. Ta część imprezy ma swoją utrwaloną od kilku lat nazwę – „Lawina” i zakończy się po południu rozdaniem nagród i kolejnym koncertem, tym razem w wykonaniu duetu bluesowego Easy Street. Tego samego dnia wieczorem w pobliskim Domku Myśliwskim w Kotle Małego Stawu odbędzie projekcja filmów o  górskich parkach narodowych. Wszystkie projekcje i koncerty w tych dniach nie są biletowane i będą dostępne dla wszystkich chętnych. Weekend karkonoski zakończy się prezentacjami filmowymi w „Chacie Karkonoskiej” w Karpaczu. Na tę część zaplanowaliśmy także spotkanie z gościem Przeglądu. Będzie to jednocześnie relacja z najnowszych, tegorocznych osiągnięć w zdobywaniu Himalajów.
Od czwartku 28 września rozpocznie się główna, konkursowa część Przeglądu w Lądku Zdroju. Publiczność będzie mogła obejrzeć ok. 30-40- najciekawszych filmów górskich z całego świata. Projekcje konkursowe i tematyczne odbywać się będą jednocześnie w trzech salach, każdy z filmów zaprezentowany zostanie dwukrotnie, a łączna ilość widzów na wszystkich projekcjach  szacujemy na 4-5 tysięcy.  Projekcjom konkursowym towarzyszyć będą projekcje tematyczne związane m.in. z  Tybetem, dolina Aosty we Włoszech, z archiwalnymi filmami taternickimi z lat 50-tych. Pozafilmową atrakcją będzie pięć znakomitych diaporam prezentowanych pod wspólnym tytułem „Montana incognita”. Dzięki tej części będziemy poznać mało znane rejony górskie na świecie lub uczestniczyć w wyjątkowych wyczynach m. in. w pierwszym zimowym wejściu na ośmiotysięcznik Shishapangma w Tybecie.
Bardzo efektownie wygląda także część muzyczna Przeglądu. Przez trzy dni koncertować będzie zespół folklorystyczny z Tybetu, w piątek 29 września wystąpi ze specjalnym koncertem zespół Hey, a w sobotę wszyscy spotkamy się na wspólnej zabawie w  Chacie Góralskiej przy centrum GeoVita.
Dla publiczności aranżujemy także kilkanaście firmowych stoisk ze sprzętem turystycznym do kupienia po cenach wyjątkowo promocyjnych, wielką wyprawę na Borówkową Górę, najwyższe wzniesienie w tej części Gór Złotych, jarmark tybetański, czterodniową ceremonię sypania mandali i wiele innych atrakcji.
Swój przyjazd do tej pory potwierdzili między innymi: Anna Milewska – znana aktorka i wdowa po patronie Przeglądu, Andrzeju Zawadzie, Martyna Wojciechowska – tegoroczna zdobywczyni Everestu, Anna Czerwińska, która w tym sezonie zdobyła Makalu, swój ósmy (!!!) ośmiotysięcznik, Krzysztof Wielicki – zdobywca Korony Himalajów, Piotr Pustelnik, jeden z najwybitniejszych himalaistów usiłujący tylko w tym roku zdobyć 3 szczyty ośmiotysięczne, Piotr Morawski, wspinacz młodwgo pokolenia, autor pierwszego zimowego wejścia na ośmiotysięcznik od 17 lat i wielu innych. W Przeglądzie uczestniczyć będą także goście zagraniczni z Rosji, Włoch, Francji, Czech, Kanady i USA.

Więcej informacji o miejscach związanych z imprezą:
www.ladek.pl
www.przeglad.ladek.pl
www.pngs.pulsar.net.pl
http://kpnmab.pl 
http://lawina.szkolagorska.com
www.samotnia.com.pl
www.sniezka.karpacz.pl

Głównym sponsorem Przeglądu Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady jest HiMountain
www.himountain.pl

Zbigniew Piotrowicz
vice@ladek.pl
zbyszekpiotrowicz@interia.pl
telefony: 74 81 17 850, 0602 21 61 57

2006-07-17

(dg)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com