facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS

Przedsezonowy sprawdzian: Janja Garnbret i Sergii Topishko najlepsi w Studio Bloc Masters 2020

U progu być może najważniejszego sezonu w historii IFSC (przypominamy - w sierpniu wspinanie sportowe czeka olimpijski debiut w Tokio - o ile oczywiście koronawirus nie pokrzyżuje planów) boulderowa czołówka miała okazję do sprawdzenia swojej formy w rozgrywanych w niemieckim Studio Bloc (Darmstadt) zawodach Bloc Masters. Z rywalizacji zwycięsko wyszli Janja Garnbret (drugi rok z rzędu) i Sergii Topishko. 

Janja Garnbret znów była nie do zatrzymania - jako jedyna zatopowała komplet półfinałowych i finałowych boulderów; fot. Rene Oberkirch

 

Zawody Bloc Masters tradycyjnie już stanowią uwerturę przed rozpoczynającym się w kwietniu sezonem pucharowym (premierowe zawody rangi PŚ w boulderingu już 3-4.04.2020 w Meiringen). Tradycyjnie również przyciągnęły do niemieckiego Darmsdadt niemal całą czołówkę, wyłączając Azjatów i Amerykanów - niestety epidemia koronawirusa przerzedziła mocno listy startowe, choć i tak za sukces należy uznać fakt, że zawody wogóle się odbyły. 

Wobec absencji dwóch wspomnianych wyżej nacji, karty rozdawali głównie Słoweńcy, wprowadzając do finału aż szóstkę swoich reprezentantów, z znajdującą się w niesamowitej formie Janją Garnbret na czele. Gdyby bukmacherzy przyjmowali zakłady na zwycięstwo, z pewnością kurs na wygraną Słowenki byłby bardzo niski. Potrójna Mistrzyni Świata z Hachioji i główna pretendentka do olimpijskiego złota po raz kolejny nie dała szans rywalkom, pewnie wygrywając eliminacje, a następnie gładko przechodząc przez półfinał z kompletem topów. W decydującej rundzie również tylko jej udało się pokonać wszystkie przystawki. O ile w poprzednich edycjach Bloc Masters mogliśmy mówić jeszcze o jej rywalizacji z pozostałymi finalistkami, o tyle w obecnej właściwie takowa nie miała miejsca - Słowenka była klasą sama dla siebie, gładko pokonując ruchy, które raz po raz zrzucały jej konkurentki. Druga na podium Chloé Caulier zatopowała 2 finałowe bouldery, dokładając do tego 4 zony. Taki sam wynik, ale z nieco gorszymi próbami osiągnęła Lucka Rakovec, finiszując tym samym na 3 pozycji. 

 

Sergii Topishko wykazał się w finale największym spokojem i opanowaniem - 3 topy i 4 zony dały mu zwycięstwo; fot. Tobias Goldzahn

 

Zdecydowanie bardziej wyrównany był z kolei męski finał, w którym Sergii Topishko dzięki lepszym próbom minimalnie wyprzedził zwycięzcę rundy eliminacyjnej i pólfinałowej Vadima Timonova. Żadnemu z nich nie udało się jednak uporać z kompletem przystawek, aczkolwiek - co ucieszyło zarówno publikę jak i routesetterów (wśród których także mieliśmy polski i to kobiecy akcent w postaci Olgi Niemiec) - każdy z finałowych problemów został pokonany. Najniższy stopień podium przypadł zawodnikowi gospodarzy - z 3 miejsca cieszył się Yannick Flohé.


WYNIKI STUDIO BLOC MASTERS 2020:

 

Panie:

 

1) Janja Garnbret [SLO]

2) Chloé Caulier [BEL]

3) Lucka Rakovec [SLO]

4) Jessica Pilz (AUT)

5) Mia Krampl (SLO)

6) Lucija Tarkus (SLO)

 

Podium Pań - od lewej: Chloé Caulier, Janja Garnbret, Lucka Rakovec; fot. Tobias Goldzahn

 

Panowie:

 

1) Sergii Topishko [UKR]
2) Vadim Timonov [RUS]

3) Yannick Flohé [GER]
4) Jernej Kruder (SLO)
5) Gregor Vezonik (SLO)

6) Jan-Luca Posch (AUT)


Podium Panów - od lewej: Vadim Timonov, Sergii Topishko, Yannick Flohé; fot. Tobias Goldzahn


Pełne wyniki dostępne TUTAJ


Zapis video z rundy finałowej:

 

 

Źródło: blocmasters.de & info własne

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-08-17
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Aladaglar / wspinanie w Antytaurusie

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-03-08
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Krakowskie Krzemionki wracają do gry

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-20
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Zawody Drytool 2022

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-12-12
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Magiczna Sintra - wspinanie i surfing w Portugalii

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-05-09
WSPINACZKA SPORTOWA
 

Baza informacji o ptasich gniazdach

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2024 Goryonline.com