facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2010-03-31
 

Przed finałem Salomon Nordic Sunday - Samolotem bliżej

Tym, którzy po niezapowiedzianym ataku wiosny wątpili w bieganie po śniegu, pokazaliśmy takie miejsca w Jakuszycach, gdzie zielone śpi jeszcze głęboko ukryte.
Jak powiedziała Beata Lepka, współorganizator zawodów, mimo niepewności i obaw o warunki narciarskie, na zawody „poleciało” 125 zawodników.
 
Niespodzianką była obowiązkowa rozgrzewka – podejście na górę zwaną Samolotem, na szczycie której tym razem ustawiono start i metę. Warto było się  wdrapać te 1400 m, żeby zobaczyć zimę w pełnej krasie, nawet mimo mgły snującej się po wzniesieniach podczas zawodów. Atmosfera była przednia, większość startujących wpadała na metę z uśmiechem, zachwycona zupełnie nową trasą i wyjątkowo zaciętą, sportową rywalizacją. Ponieważ była to przedostatnia edycja cyklu, niektórzy walczyli o każdy punkt zbierany do ogólnej klasyfikacji. Finał rozegrany zostanie za niecałe 3 tygodnie i wtedy rozstrzygnie się, kto został najlepszym narciarzem SNS.

Trasę ułożoną na dwóch pętlach poprzedniego dnia testowali uczestnicy Mistrzostw Polski Seniorów: Janusz Krężelok, Maciej Kremczer, Sylwia Jaśkowiec i Paulina Maciaszek oraz Tomek Kałuży, który w VII SNSie wystartował treningowo już z tytułem Wicemistrza Polski.

VII Edycja SNS w liczbach:


- trasa MINI – 6,5 km
- trasa MEGA – 13 km
- start i meta na wysokości prawie 1000 m n.p.m.

Na finał, fetę i fanfary zapraszamy wszystkich chętnych 11 kwietnia. Starzy górale mówią, że zima ma wrócić do Jakuszyc, ale nawet teraz jest jeszcze gdzie biegać na nartach. Pierwszy cykl Salomon Nordic Sunday zakończymy biesiadnie, a zaraz potem...  zaczniemy biegać bez nart.

Ranking, galerie i pełne wyniki na www.sns-nartybiegowe.pl

Zapraszamy na finał cyklu Salomon Nordic Sunday!
 fot. M. Strojny
 fot. M. Strojny
 fot. M. Strojny
 fot. M. Strojny
 fot. M. Strojny
 
 fot. M. Strojny
 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com