facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2007-06-26
 

Projekt społeczny "Bezpieczne Góry" (czerwiec-wrzesień, Kraków)

"BEZPIECZNE GóRY" są projektem lokalnym dla młodzieży gimnazjalnej z Nowej Huty.


Projekt społeczny "Bezpieczne Góry - uczę się przenosić szczyty" jest projektem innowacyjnym odpowiada na potrzeby społeczeństwa. "BEZPIECZNE GÓRY" są projektem lokalnym dla młodzieży gimnazjalnej z Nowej Huty. Wybór miejsca realizacji projektu ma związek ze specyfiką Nowej Huty, gdzie życie młodzieży toczy się na terenie blokowisk, w miejscach nie przystosowanych do spędzania wolnego czasu, w środowisku o wysokiej przestępczości i mnogości problemów społecznych

Cel Projektu:
Wyrównywanie różnic w dostępie do kultury i edukacji kulturalnej młodzieży, pobudzanie aktywności i inicjatyw lokalnych w środowisku Nowej Huty poprzez rozwijania twórczości i pasji związanej z górami.

Działania :
Zajęcia edukacyjne 1.06. - 19.10.2007
poruszające tematy bezpieczeństwa w górach.
Część zajęć będzie prowadzona przez specjalistów z danej dziedziny.

Zajęcia praktyczne 2.07. - 27.08.2007
realizowane będą podczas wyjazdów weekendowych w Beskidy. Młodzież dostanie szansę praktycznego zastosowania nabytej wiedzy w prawdziwym górskim terenie. Szczególny nacisk zostanie położony na naukę poprzez doświadczenie i bezpośrednie działanie. Przeprowadzone zostaną warsztaty plenerowe, szkolenia oraz prezentacje zagrożeń i właściwych nań reakcji .Podejmowane będą aktywności związane z turystyką górską, alpinistyką, wspinaczką, speleologią.

Konkurs wiedzy o górach 1.03 - 18.06.2007
weryfikacja zdobytej wiedzy teoretycznej i praktycznej. Chcemy, aby udział w konkursie wzięli wszyscy przeszkoleni uczestnicy zajęć edukacyjnych i warsztatów terenowych.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny 1.03 - 18.06.2007
"Bezpieczne Góry" -przeznaczony dla trzech kategorii wiekowych (5-8, 9-12, 13-16 lat), prace o tematyce poruszającej problem bezpieczeństwa w górach i promocji turystyki górskiej.

Impreza finałowa 26.09.2007
podsumowanie projektu, koncerty, zabawy, festyn na terenie Nowej Huty. Festyn jest kierowany dla mieszkańców organizowany współnie z Młodzieżowym Domem Kultury Fort 49 "Krzesławice". Podczas trwania imprezy planuje się przygotowanie również biegu na orientację tzw, INO. Festyn zakończy się koncertem i podsumowaniem konkursu wiedzy o górach. W tym dniu będzie można zobaczyć również pokazy ratownicze grupy GOPR, wziąć udział w konkurencjach sportowych np. ścianka wspinaczkowa, małpi gaj, tor przeszkód.


(KG)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com