facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
 
 
2011-12-15
 

Program Karpackiego Finału Wielkiej Orkiestry

Z przyjemnością zawiadamiamy, że po raz pierwszy w historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wolontariusze (doświadczeni w zimowej turystyce górskiej członkowie Klubu Podróżników Śródziemie) kwestować będą w najwyżej w Polsce położonym schronisku: w Dolinie Pięciu Stawów (1671 m n.p.m.).
W sumie, w Ósmym Karpackim Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (7/8.01.2012) uczestniczyć będzie 25 obiektów, są to schroniska: w Dolinie Pięciu Stawów, na Hali Krupowej, Hali Lipowskiej, Hali Łabowskiej, Hali Miziowej, Kudłaczach, Luboniu Wielkim, Maciejowej, Markowych Szczawinach, nad Morskim Okiem, na Ornaku, na Polanie Chochołowskiej, Przegibku, Przysłopie, Rycerzowej, Starych Wierchach, Stożku, pod Trzema Koronami, na Turbaczu, Wielkiej Raczy, nad Wierchomlą oraz Chatka na Magórach, Chatka Skalanka, Durbaszka i Gorczańska Chata.

Serdecznie zapraszamy do udziału! Tym razem zbieramy na zakup urządzeń do ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Przez cały finałowy weekend (7/8.01.2012) w "grających" schroniskach działać będą orkiestrowe sklepiki, z których dochód trafi na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a w niedzielę wolontariusze wyruszą ze skarbonkami na szlaki i pod wyciągi.

Kwesta w schroniskach znacząco różni się od prowadzonej na nizinach, bo tu nie wystarczy wyjść na ulicę, aby wrzucić pieniążek do puszki, lecz trzeba samemu pofatygować się do skarbonki, w góry!

Przybywajcie zatem do schronisk koniecznie, aby przyjemne połączyć z pożytecznym. I zabierzcie ze sobą duuuużo pieniędzy, bo w orkiestrowych sklepikach będzie można uzupełnić swój ekwipunek turystyczny, z korzyścią dla siebie oraz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!


SZCZEGÓŁOWY PROGRAM FINAŁU:

W DOLINIE PIĘCIU STAWÓW...

Po raz pierwszy w historii WOŚP wolontariusze kwestować będą w tym najwyżej w Polsce położonym schronisku (1671 m n. p. m.)!

A w sobotni wieczór (7.01.2012) swoje zdjęcia pokaże tam Albin Marciniak.

NA DURBASZCE...

Karpacki Finał WOŚP będzie towarzyszył Jedenastemu Świtakowi, którego uczestnicy wybierają się (ze skarbonkami) na wschód słońca, na Wysoki Wierch.

W GORCZAŃSKIEJ CHACIE...

Zorganizowany zostanie kurs chodzenia na rakietach śnieżnych.

NA HALI KRUPOWEJ...

Jak co roku, a więc już po raz ósmy pojawi się Klub Beskidzkie Wertepy.

NA HALI LIPOWSKIEJ...

W niedzielny (8.01.2012) poranek wyruszy Czwarty Marsz Na Tour`ach, którego uczestnicy będą kwestować na szlaku prowadzącym przez Rysiankę na Halę Miziową.

NA KUDŁACZACH...

W sobotni wieczór (7.01.2012) wystąpi Grupa Caryna.

NA MARKOWYCH SZCZAWINACH...

Kompania Przewodnicka Sigil zorganizuje warsztaty ratownictwa lawinowego, a dzięki firmie "NIKWAX" w orkiestrowym sklepiku będzie można kupić szeroki wachlarz preparatów do impregnacji.

NAD MORSKIM OKIEM...


Jak zwykle - cały dochód ze sprzedaży szarlotki (w dniu 8.01.2012) trafi do skarbonek wolontariuszy. Tradycyjnie też, zorganizowany zostanie tam Morski Finał WOŚP, w orkiestrowym sklepiku nabyć będzie można "Instrukcję Obsługi Bałtyku" WWF oraz pamiątki z... Gdańska.

NA ORNAKU...

W sobotni wieczór wystąpi Zespół Zielony Szlak, a w niedzielę ratownicy medyczni (Anna Dziwisz i Maciej Majchrzak, Krakowska Grupa Ratownictwa Specjalistycznego PARAMEDIC) poprowadzą warsztaty "Góry zimą też mogą być bezpieczne" (początek o godz. 13.00).

NA POLANIE CHOCHOŁOWSKIEJ...


W sobotę wieczorem wystąpi Adam Suder oraz Włodzimierz Mazoń.

NA PRZEGIBKU...

Cały dochód ze sprzedaży grochówki (w dniu 8.01.2012) zasili konto WOŚP.

NA PRZYSŁOPIE...


Będzie można spróbować swoich sił w konkursie karaoke (7.01.2012).

POD TRZEMA KORONAMI...

W sobotę wieczorem swoje zdjęcia z wyprawy na Ural Polarny pokaże Bogusław Nowak. W orkiestrowym sklepiku będzie można kupić szeroki wachlarz preparatów do impregnacji firmy "NIKWAX". A cały dochód ze sprzedaży pieczonych udek z kurczaka (7/8.02.2012) trafi do puszek WOŚP.

W SKALANCE...

Ignacy Walenty Nendza przedstawi prezentacje: "Lhotse - pierwszy i ostatni ośmiotysięcznik Jerzego Kukuczki" oraz "30 rocznica wyprawy Makalu`1982", Piotr Picheta opowie o ekspedycji do Pakistanu, a Piotr Kalicki - o wyprawa do Patagonii.

WE WSZYSTKICH "GRAJĄCYCH" SCHRONISKACH...

W finałowy wieczór (7.01.2012) przeprowadzone zostaną licytacje, przez cały weekend działać będą orkiestrowe sklepiki, a w niedzielę wolontariusze wyruszą ze skarbonkami na szlaki, pod wyciągi narciarskie oraz do miejscowości położonych u podnóża.

Szczegółowe informacje o Karpackich Finałach WOŚP znajdują się na stronie www.orkiestra.e-beskidy.com


Kontakt
Koordynator Karpackich Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:
Kuba Terakowski
orkiestra@e-beskidy.com
www.orkiestra.e-beskidy.com
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-12-05
HYDEPARK
 

19. Warszawski Przegląd Filmów Górskich

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com