facebook
 
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2012-12-12
 

Premiera książki Terenówką przez ćwierć świata

Zapraszamy na premierę książki "Terenówką przez ćwierć świata - Iran, Azerbejdżan, Gruzja" i spotkanie z autorem Piotrem Karweckim. W programie m.in. prezentacja nowej książki i prezentacje multimedialne z niespodziankami.
Na miejscu będzie można kupić egzemplarze książki oraz otrzymać autograf autora. Organizatorem spotkania jest Magazyn 4x4. Wstęp jak zawsze wolny.

EWA I PIOTR KARWECCY
Małżeństwo z 25-letnim stażem. Od wielu lat w nieustannych podróżach po świecie. Zawsze tylko we dwoje, własnym autem. Syria, Jordania, Armenia, Azerbejdżan, Iran, Gruzja, polarna Rosja niemal po Workutę, Ukraina i Turcja zjeżdżona wzdłuż i wszerz, łącznie z Kurdystanem. Cała Skandynawia, w tym także Nordkapp za kołem polarnym, a przede wszystkim fascynująca Białoruś, odwiedzana kilka razy w roku... To tylko część samochodowych przygód małżeństwa Karweckich.

EWA – nauczycielka, zakochana w swoich małych podopiecznych. W podróżach doskonały logistyk, pilot, psycholog i sanitariuszka w razie potrzeby. Nikt tak dobrze jak ona nie spakuje bagaży i nie zadba o apteczkę. Wyprawowy fotograf robiący znakomitą dokumentację.

PIOTR – rocznik 1966, przedsiębiorca, podróżnik i „skryba” z upodobania. Obok fascynacji podróżami, poznawania innych kultur i religii, zakochany w historii Kresów, a zwłaszcza Wielkiego Księstwa Litewskiego. Publikuje reportaże w magazynie „Wyprawy 4x4”, a ostatnio również na portalu teologiapolityczna.pl. Od wielu lat samodzielnie z żoną prowadzi badania na Litwie, Białorusi i w Rosji – w archiwach i w terenie, których celem jest ocalenie na Wschodzie śladów polskości i pamięci o niej. Na ich podstawie wkrótce ukaże się cykl wydawniczy poświęcony temu zagadnieniu.

12.12.2012, godz. 19:15
Południk Zero, Wilcza 25, Warszawa


źródło: kaukaz.pl

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
 
Kinga
 
2023-11-22
HYDEPARK
 

XII Łaziski Festiwal Górski „Pod górę”

Komentarze
0
 
 
Kinga
 
 
Kinga
 
2023-08-31
HYDEPARK
 

Ukryte wartości górskiej książki

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-09
HYDEPARK
 

Bhutan – kraj szczęśliwych ludzi

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2023-01-03
HYDEPARK
 

"Lunana. Szkoła na końcu świata"

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2023 Goryonline.com