facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-06-01
 

Prawie ON SIGHT na Hotelu Supramonte

Hotel Supramonte to wspinaczka, która z racji swych trudności i urody bezdyskusyjnie opisywana jest przez nas przy okazji kolejnych powtórzeń.


Hotel Supramonte to wspinaczka, która z racji swych trudności i urody bezdyskusyjnie opisywana jest przez nas przy okazji kolejnych powtórzeń.
Przypomnijmy jeszcze raz: wytyczona w wąwozie Goroppu na Sardynii przez Rolando Larchera i Roberto Virgianiego w 1998 roku, niemal w całości przewieszona, 400-metrowa droga została wyceniona na 8b (11 wyciągów – 7b+, 7c+, 8b, 8a+, 7c+, 7c, 7b, 7b+, 7b, 7b, 6b+)...

Tym razem poprzeczka dokonań została podniesiona o szczebelek wyżej. Silny zespół Steve McClure – Gareth Parry pokonał linię niemalże onsight! Oto skrócony przebieg wspinaczki zespołu: najpierw Gareth pokonał pierwsze dwa wyciągi OS, Steve czysto na drugiego (drugą długość liny ocenili na 8a). Po dniu odpoczynku Steve – uwaga – przebył OS kluczowy wyciąg 8b i kolejny 8a+!!! Gareth zakończył dzień na zaliczeniu na tych odcinkach RP. Wspinacze pozostawili poręczówkę, po której wspięli się następnego dnia. Wyciąg 7c+ miał być w założeniu bułką z masłem, jednak, niestety, jego patenciarski charakter i zaniżone trudności spowodowały, że Garethowi nie udało się przejście bez znajomości. Steve uderzył z powodzeniem w stylu flash, wyceniając trudności na solidne 8a. Nad nimi znajdowały się dwa trudne wyciągi (7c, 7b), po których można było wreszcie znaleźć wytchnienie na półce. Zespół doszedł do niej z najwyższym trudem, jednak bez odpadnięcia. Po odpoczynku udało się jeszcze przemóc zmęczenie i w dobrym stylu ukończyć cztery pozostałe wyciągi (7b+, 7b, 7b, 6b+), a tym samym całą wspinaczkę. Serdeczne gratulacje!

5 (132) 2005

(kb)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
Goryonline
 
2022-03-28
GÓRY
 

Red Bull Szybka Tura

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-25
GÓRY
 

Dni Lawinowo-Skiturowe dla Ukrainy

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-03-14
GÓRY
 

Jurek Łabęcki – Kaskader z Bronowic

Komentarze
0
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com