facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2008-09-19
 

Poznaj Krainę Wygasłych Wulkanów (8-10 października, Góry Kaczawskie)

Zarząd Stowarzyszenia Kaczawskiego ma zaszczyt zaprosić Państwa na study tour „Poznaj Krainę Wygasłych Wulkanów”, który odbędzie się w dniach 8-10 października 2008 r.


Zarząd Stowarzyszenia Kaczawskiego ma zaszczyt zaprosić Państwa na study tour „Poznaj Krainę Wygasłych Wulkanów”, który odbędzie się w dniach 8-10 października 2008 r.

Nie tak dawno, bo zaledwie kilkanaście milionów lat temu nad Pogórzem i Górami Kaczawskimi unosiły się kłęby gazów i pyłów wulkanicznych. Tajemnica wisiała w powietrzu. Spod Ziemi dobiegały głuche odgłosy, uwalniane przy trzęsieniach Ziemi. Okolica przypominała obraz znany z kamieniołomów w pochmurne dni. Pozbawione roślinności zbocza wulkanów, pokryte stygnącą lawą żarzyły dopiero pod osłoną nocy. Ten obraz zniszczenia był tylko pozorny. Czas powoli, w ukryciu prowadził do powstania Krainy obfitej w bogactwa Ziemi. W czasie, gdy pojawiały się pierwotne lasy i dzikie zwierzęta, Ziemia kryła już w sobie cenne agaty, ametysty, złoto, niezwykłych kształtów jaskinie, „bazaltowe róże’, „porfirowe organy”. Zaś Kraina Wygasłych Wulkanów stała się miejscem życia człowieka - miejscem pełnym pradawnych grodzisk, średniowiecznych kościołów, romantycznych zamków i pałaców, niezwykłych krajobrazów, dzikich ścieżek i czystych potoków. A wszystko to owiane tajemniczymi legendami o ludziach i skarbach przez nich ukrytych.

Pozwól sobie, gościu miły, na ten luksus dziecięcego odkrywania...

Docelowe miejsce spotkania i jednocześnie baza wypadowa po Górach i Pogórzu Kaczawskim to Dobków - w samym sercu naszej Krainy. Osoba do kontaktu to Mariusz Foryś. W dwudniowym programie wizyty mamy między innymi do zaoferowania zwiedzanie kaczawskich zamczysk, wejście do jednych z najpiękniejszych w Europie Wojcieszowskich jaskiń, pokaz płukania złota, kaczawskie agaty - skalne kwiaty, najsłynniejszy polski wulkan - Ostrzycę Proboszczowicką nazywaną Śląską Fujijamą i wiele innych ciekawych miejsc, historii. Wizyta jest finansowana ze środków Funduszu inicjatyw Obywatelskich, musicie tylko do nas dojechać, decyduje kolejność zgłoszeń.

kontakt: Mariusz Foryś - Koordynator Partnerstwa Kaczawskiego, mariuszforys@op.pl

2008-09-19

(kg)

Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com