facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2014-12-09
 

Powstała Grupa Młodzieżowa PZA w Narciarstwie Wysokogórskim

W dniu 30 listopada w Zakopanem zakończył się nabór do Grupy Młodzieżowej PZA w Narciarstwie Wysokogórskim - chęć udziału zgłosiło aż 27 dzieci w wieku od 10 do 18 lat! Do grupy zostali przyjęci wszyscy chętni, którzy wzięli udział w sprawdzianie biegowym, a najlepsi w swoich kategoriach wiekowych zainaugurują sezon zimowy na obozie w austriackim Lienz. Wyjazd organizowany jest przez ISMF w dniach 4-7 grudnia, a jedną z trenerek będzie znana zawodniczka, zwyciężczyni Pucharu Świata - Mireia Miro Varela.  


fot. Bartek Solik


Pierwsze wycieczki i szkolenia w Polsce dzieciaki rozpoczną w dniach 27-31 grudnia w Zakopanem, gdzie odbędzie się bezpłatny obóz dzięki wsparciu pozyskanym ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki. Uczestnicy poznają na nim podstawowy zakres wiedzy o górach, zagrożeniach i profilaktyce lawinowej, technikach podejść na fokach, zjazdach w terenie oraz bezpiecznym planowaniu swoich aktywności w terenie. Zajęcia, szczególnie dla najmłodszych dzieci, będą miały przede wszystkim formę zabawy i przygody, a ich celem będzie kompleksowe pokazanie, jak pięknym sportem jest narciarstwo wysokogórskie.  W ramach wolontariatu do prowadzenia wycieczek zgłosili się instruktorzy PZA, zawodnicy, ratownicy TOPR i przewodnicy, którzy dzielić się będą swoją wiedzą. 


Następnie od stycznia do kwietnia, gdy pozwolą warunki śniegowe, co 2-3 tygodnie grupa będzie spotykać się na zorganizowanych wycieczkach i szkoleniach w Tatrach i na Podhalu. Dzięki niektórym organizatorom zawodów z cyklu Pucharu Polski PZA, najmłodsi będą mieli okazję spróbować swoich sił w rywalizacji sportowej na mini dystansach przygotowanych specjalnie dla nich. Skiturową zimę dzieciaki zakończą spotkaniem w dniach 24-26 kwietnia w Betlejemce na Hali Gąsienicowej, które mamy nadzieję będzie pięknym ukoronowaniem całego sezonu. Koordynatorem grupy jest Andrzej Marasek, Instruktor Narciarstwa Wysokogórskiego PZA i zawodowy ratownik TOPR.


Dziękujemy klubom KS Kandahar i TKN Tatra Team za chęć pomocy.

Więcej o grupie na www.pza.org.pl 

 

W imieniu Komisji Narciarstwa Wysokogórskiego,

Monika Strojny

 

 fot. Bartek Solik
 fot. Bartek Solik
 fot. Bartek Solik
 fot. Bartek Solik
 fot. Bartek Solik
 
 
Bartek Pasiowiec
 
Weronika Biernacka
 
Bartek Pasiowiec
 
Bartek Pasiowiec
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2019 Goryonline.com