facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2005-05-04
 

Powraca Radio Tatry 94,2 FM

- Będziemy słuchani po wszystkich stronach gór - zapewnia Igor Ludma, dyrektor radia "Tatry" z Popradu na Słowacji, które otwarto uroczyście 10 kwietnia br.


- Będziemy słuchani po wszystkich stronach gór - zapewnia Igor Ludma, dyrektor radia "Tatry" z Popradu na Słowacji, które otwarto uroczyście 10 kwietnia br. Radio funkcjonowało już w Popradzie przez ponad 9 lat, jednak przez ostatnie 4 lata milczało.

Pojawienie się w wysokich Tatrach Jana Telenskiego, Czecha, biznesmena z Londynu, twórcy słynnego już dzisiaj popradzkiego Aqua City, sprawiła, że w eter powraca radio "Tatry - international". - Powraca i to z poczwórną siłą - mówi dyrektor stacji Igor Ludma. - Na fali 94,2 jesteśmy słyszalni nie tylko na Słowacji, ale także w Londynie, na Litwie i u was, na Podhalu. Zdaniem Ludmy, z przyczyn technicznych na razie radio Tatry słychać w okolicach Nowego Targu. - Niebawem będziemy także w Zakopanem. Jego zdaniem, siłą tego radia jest nie tylko muzyka z lat 60., 70., 80., ale także dobra regionalna informacja. - Korespondencje od was dostajemy już od Sabiny Palki, dziennikarki radia Alex.

Program ze studia na Słowacji emitowany jest od 7 rano do 19 wieczorem. Kilka minut później rusza studio w Londynie. Radio Tatry po angielsku to rzeczywiście uczta dla koneserów dobrego języka angielskiego. Nowością w radiu - według zapewnień dyrektora Ludmy, który przez długi okres szkolił się w "Głosie Ameryki" w Waszyngtonie, z dnia na dzień zyskującym na popularności - ma być informacja turystyczna. Radio "Tatry" zatrudnia dziś 15 osób. W większości to ludzie, którzy nie przekroczyli 30. roku życia.

Źródło: www.tygodnikpodhalanski.pl

2005-05-4

(kb)


 

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
 
Piotr Michalski
 
2020-10-19
GÓRY
 

Kołowy Szczyt – nowe drogi

Komentarze
0
 
 
Piotr Michalski
 
2020-10-09
GÓRY
 

Tatry – nowe drogi w Dolinie Batyżowieckiej

Komentarze
0
 
 
Piotr Michalski
 
Goryonline
 
Goryonline
 
2020-10-05
GÓRY
 

5 lodowców Tyrolu otwiera sezon!

Komentarze
0
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2020 Goryonline.com