W czasie wyjazdu zdobędziesz najwyższy szczyt Pogórza Śląsko-Morawskiego - Skałkę 964 m n.p.m. Atrakcji będzie do syta, podobnie jak czeskiego piwa... Poza klimatycznymi wieczorami i wycieczką na Skałkę zwiedzisz Hukvaldy, Frenštát, Kopřivnice, Štramberk.
Termin zgłaszania uczestnictwa mija 26 marca.
Organizatorami Korony Pogórzy na Pogórzu Śląsko-Morawskim są SKPG Kraków
www.skpg.krakow.pl i SKPG Harnasie
www.skpg.gliwice.pl.
Dzień pierwszy (piątek), 5 kwietnia 2013 r.
Wyjazd
16:30 Kraków, Dom Turystyki
18:00 Katowice
18:30 Gliwice
20:00 Cieszyn
Dojazd do miejsca noclegu.
Wspólne smażenie naleśników (nie tylko na słodko) i wieczorne śpiewogranie.
Dzień drugi (sobota), 6 kwietnia 2013 r.
Przejazd z miejsca noclegu pod Skałkę 964 m n.p.m. i zdobywanie szczytu w Koronie Pogórzy. Przejście do schroniska pod szczytem, przerwa na czeskie piwo, zejście. Czas trwania wycieczki pieszej 5-6 godz. Popołudniowe zwiedzanie Frenštátu. Możliwy wyjazd kolejką krzesełkową na przeł. Pustevne (bilet 68 kcz, powrotny 104 kcz), gdzie można zwiedzić przedziwne wille – schroniska zaprojektowane przez znanego z Beskidu Niskiego Duszana Jurkowicza. Z Pustevnych można wrócić na dół kolejką lub przejść poprzez szczyt Radogoszcza na przełęcz Pindulę. Radogoszcz jest czymś w rodzaju świętej góry Czechów. Odbywały się tu kilkudziesięciotysięczne wycieczki związane z programem czeskiego odrodzenia narodowego. Na szczycie kaplica świętych Cyryla i Metodego. Z Pinduli powrót busem do Frenštátu.
Wspólna kolacja, konkursy z pogórzańskimi nagrodami. Wieczór gitarowy.
Dzień trzeci (niedziela), 7 kwietnia 2013 r.
Objazdówka przez Štramberk (miejscowość zabytkowa), Kopřivnice (muzeum „Tatry”), Hukvaldy (potężne ruiny średniowiecznego zamku w interesującym otoczeniu). Jeśli czas pozwoli to organizatorzy planują zwiedzić pobieżnie Frydek.
Przybliżone godziny powrotu:
17:00 Cieszyn
18:30 Gliwice
19:00 Katowice
20:30 Kraków
Więcej informacji znajduje się na stronie SKPG Kraków >>