facebook
 
znajdź partnera
nowy numer GÓR
 
 
 
 
 
szukaj
 
 
 
Nasz kanał RSS
2016-11-22
 

Powidoki z Karpat Wschodnich - pokaz w Niepołomicach

22 listopada 2016 roku w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach będzie gościć Jacek Wnuk, wraz z którym w ramach pokazów „Podróże małe i duże” przeniesiemy się w Karpaty Wschodnie.

Prezentacja przedstawia szeroko pojętą krainę Karpat Wschodnich ciągnących się od Bieszczadów przez Karpaty na terenie Ukrainy aż po Rumunię. Karpaty widziane przez pryzmat wędrowca włóczącego się po górach i dolinach, wędrowca, który poszukiwał magicznej krainy jakże szeroko opisywanej w literaturze okresu międzywojennego. Krainy, do której jedzie się tylko raz, a później się jedynie nieustannie powraca. W czasie prezentacji poruszone będą wątki krajoznawcze, kulturowe, jak również podróżnicze.

Jacek Wnuk to fotograf, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi wydziału operatorskiego kierunku Fotografia. Ukończył również Geografię na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Autor czarno-białego albumu fotograficznego „Karpaty Wschodnie” wydanego w 2014 r. przez wydawnictwo Ruthenus. Twórca i redaktor portalu internetowego www.KarpatyWschodnie.pl. Współautor tekstów albumu fotograficznego „Huculszczyzna” Krzysztofa Hejke. Autor wystaw fotograficznych i prezentacji oraz wystąpień na festiwalach podróżniczych. Organizator i uczestnik wielu wypraw w trudno dostępne tereny Ukrainy, Rumuni, Białorusi i Bałkanów, Rosji i Maroka. Uczestniczył w Pomarańczowej Rewolucji w Kijowie oraz pracował jako wolontariusz w Międzynarodowej Inicjatywie Humanitarnej w Czeczenii.

Spotkanie odbędzie się 22 listopada 2016 r. (wtorek) o godz. 19.00 w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, , wejście B, Niepołomice).

Wstęp wolny!

W trakcie pokazu konkurs z nagrodami.

Więcej informacji: www.mcdis.pl

 
Więcej nowości i ciekawych artykułów znajdziesz na naszym nowym serwisie: www.magazyngory.pl
KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
Dodaj komentarz
Goryonline
 
2022-09-28
WYDARZENIA
 

XI Opolski Festiwal Gór

Komentarze
0
 
Goryonline
 
2022-09-21
WYDARZENIA
 

Jack Wolfskin Lądek Film Tour

Komentarze
0
 
Goryonline
 
Goryonline
 
Goryonline
 
 
 
 
Copyright 2004 - 2022 Goryonline.com